bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2222

Szpital Pediatryczny przeszedł audyt. Wyniki są pozytywne

W połowie czerwca w Szpitalu Pediatrycznym odbył się audyt nadzorczy, który miał sprawdzić, czy w efektywny sposób funkcjonuje w placówce medycznej system zarządzania jakością. Wyniki audytu okazały się pozytywne.

szpital pediatryczny
Szpital Pediatryczny przeszedł audyt. Wyniki są pozytywne · fot. materiały prasowe


Pięć lat temu, latem 2014 roku, Szpital Pediatryczny otrzymał certyfikat ISO 9001:2008 w zakresie zarządzania jakością, a jego przyznanie poprzedził audyt włoskiej firmy IMQ. Posiadanie certyfikatu przynosi wymierne korzyści, gdyż gwarantuje sprawniejsze zarządzanie oraz zapewnia bieżący monitoring nad realizacją zadań i wydatków związanych z działalnością medyczną.

Jednak certyfikat ISO 9001:2008 nie jest przyznawany raz na zawsze, a jego ważność potwierdzana jest w czasie cyklicznych audytów kontrolnych. Taki właśnie audyt miał miejsce w połowie czerwca, a przeprowadziła go ta sama firma, której decyzja pięć lat temu pozwoliła przyznać naszemu szpitalowi certyfikat dotyczący zarządzania jakością.

- Wdrożenie tego systemu od całej naszej załogi wymagało wiele pracy i zaangażowania, a podobnie rzecz się ma z utrzymaniem wysokich standardów ISO 9001:2008 podczas codziennego funkcjonowania placówki medycznej. Dlatego trudno nie cieszyć się z pozytywnego wyniku kontrolnego audytu, gdyż zewnętrzna, specjalistyczna firma oceniła, iż dobrze robimy to, do czego system zarządzania jakością nas obliguje - mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.