bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 czerwca 2019
  • 7 lipca 2019
  • wyświetleń: 12989

[WIDEO] Wielka makieta kolejowa w hali pod Dębowcem

W pierwszy weekend lipca w hali widowiskowo-sportowej pod Dębowcem odbyła się 5. edycja pokazu makiet modułowych w skali 1:120 oraz 1:87 "Kolej w Miniaturze".Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Kolej w Miniaturze” to pokaz makiety modułowej wielkości TT, czyli w skali 1:120, który odbywa się co roku w pierwszy weekend lipca w Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. W piątej edycji imprezy uczestniczyli goście z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier i Bułgarii.

Tradycyjnie widzowie mogli zobaczyć bardzo duży układ makiety międzynarodowej w skali 1:120, na której ruch kolejowy odbywa się zgodnie z rozkładem jazdy, według godzin czasu modelarskiego. Odwzorowany został transport kolejowy jeżdżący w latach 1980 - 1995.

Dodatkowo zaprezentowano modele w witrynach od modeli pociągów po wszystkie szczegółowe obiekty makiety, zarówno plastikowe jak i kartonowe, też dioramy i wiele innych. Dzieci miały okazje złożyć swój własny model lokomotywy z kartonu lub zdobyć gotowy pierwszy model oryginalny, by zapoczątkować kolejowe pasje modelarskie. Nowością podczas projektu była możliwość prowadzenia lokomotywy w symulatorze.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.