bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2783

[ZDJĘCIA] Policjanci zatrzymali 34-latka. Nie miał pozwolenia na broń

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 34-letniego mieszkańca Chorzowa, który w samochodzie miał pistolet gazowy. Broń ukryta była pod fotelem. Mężczyzna tłumaczył stróżom prawa, że odstrasza nim dziki i wilki. Okazało się jednak, że na jej posiadanie wymagane jest zezwolenie. 34-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali 34-latka. Nie miał pozwolenia na broń · fot. KMP Bielsko-Biała


Policyjni wywiadowcy z bielskiej komendy brali udział w działaniach prewencyjnych związanych z zakończeniem roku szkolnego. Przed północą stróże prawa patrolowali rejon ulicy Bielskiej w Bujakowie. Ich uwagę zwrócił mężczyzna siedzący w Fiacie zaparkowanym przy zamkniętym sklepie. Postanowili skontrolować pojazd.

W trakcie czynności zauważyli schowany pod siedzeniem pistolet. Broń była naładowana. Dodatkowo 34-latek miał do niej dodatkowy, pełny magazynek. Okazało się, że na pistolet gazowy wymagane jest zezwolenie, którego mężczyzna nie posiadał. Policjantom tłumaczył że znalazł broń kilka lat temu u nieżyjącego już członka rodziny i od tego czasu woził go ze sobą, żeby odstraszać dziki i wilki. Policjanci zabezpieczyli pistolet i amunicję, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Sprawą zajęli się śledczy z kobiernickiego komisariatu.

Zatrzymany chorzowianin miał już kłopoty z prawem - był notowany za przestępstwa kryminalne. Mundurowi z Kobiernic doprowadzili 34-latka do żywieckiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Grozi mu do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.