Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1084

Wybierz Smart Kid Belt i zadbaj o swoje dziecko w podróży

Materiał partnera:

Maluchy uwielbiają podróżować, nawet codziennie wyjazdy do przedszkola, szkoły i znajomych sprawiają im ogromną frajdę. Przed rodzicami spoczywa jednak ważny obowiązek - bezpieczeństwo pociech. Obecnie istnieje wiele sposobów oraz urządzeń za pomocą, których podróż może przebiegać sprawnie i beztrosko. Najczęściej rodzice decydują się na zakup fotelika bezpieczeństwa. To bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala zadbać o komfortową i bezpieczną pozycję dziecka. Chroni najmłodszych pasażerów przed negatywnymi skutkami kolizji, zabezpiecza odcinek kręgosłupa i zapobiega wypadnięciu dziecka z pojazdu.

Wybierz Smart Kid Belt


Obecnie nowością na rynku urządzeń zabezpieczających dzieci w czasie podróży jest Smart Kid Belt. Smart Kid Belt to niewielkich rozmiarów urządzenie, które umożliwia bezpieczne i wygodne przewożenie dzieci. Na pierwszy rzut oka może wydawać się mało efektownym wynalazkiem, jednak jego możliwości są naprawdę wyjątkowe.

Smart Kid Belt to innowacyjny pas bezpieczeństwa rekomendowany dla dzieci z grupy 2 i 3 od 5-12 lat o wadze 15-36 kilogramów. Idealnie dopasowuje się do ciała dziecka (wzrost i waga), a także gwarantuje prawidłowe ułożenie odcinka barkowego i pasa biodrowego. Smart Kid Belt może być dowolnie regulowany i dostosowany do wzrostu oraz wagi pasażera, dzięki temu dziecko może korzystać z niego przez wiele lat.

Czym wyróżnia się Smart Kid Belt?  • Kompaktowy rozmiar


Smart Kid Belt odznacza się prostą konstrukcją oraz niewielkim rozmiarem. Z łatwością można go zabrać na przejażdżkę innym samochodem. Sprawdza się przy przejazdach taksówkami i busami (pojazdy wyposażone w pasy bezpieczeństwa), odwożeniu dzieci przez znajomych, wycieczkach szkolnych oraz w wielu innych sytuacjach.

Smart Kid Belt waży około 120 gram i mieści się w najmniejszym schowku, torebce, czy też plecaku. Zabrać go można wszędzie, bez przygotowywania specjalnego miejsca i opakowania. W odróżnieniu od tradycyjnych fotelików bezpieczeństwa nie zajmuje znacznej części pojazdu. Za pomocą Smart Kid Belt z łatwością można pomieścić na tylnych siedzeniach, aż trójkę dzieci i zagwarantować im przyjemną podróż.

  • Jakość potwierdzona certyfikatem


Smart Kid Belt posiada certyfikat ECE, który został nadany po licznych badaniach i testach zderzeniowych. Pas Smart Kid Belt osiągnął świetne wyniki w badaniach przeprowadzonych na manekinie ważącym 32 kilogramy. Podczas testu wzięto pod uwagę najwyższy próg przeciążeń, kolejne próby zderzenia oraz czas działania urządzenia. W trakcie prób przeciążenie działające na manekina przypiętego urządzeniem Smart Kid Belt praktycznie nie przekroczyło 40 G, podczas gdy wartość maksymalna wynosi aż 55G. Taki rezultat jest naprawdę zadowalający i gwarantuje wysokie bezpieczeństwo dla pasażera przypiętego pasem Smart Kid Belt.

  • Łatwe dopasowanie i szerokie wykorzystanie


Smart Kid Belt doskonale sprawdza się, jako dodatkowe urządzenie zabezpieczające starszych pasażerów. Może być używane u dzieci powyżej 12 roku życia, jak również u osób starszych o niższym wzroście. Ponadto sprawnie się zapina i pasuje do każdego modelu pojazdu wyposażonego w pasy bezpieczeństwa.

  • Urządzenie na lata


Smart Kid Belt to wysokiej jakości urządzenie, które można dowolnie regulować. Kupując pas otrzymujemy gwarancję, że nasze dziecko będzie mogło korzystać z niego w różnym wieku od 5 ciu do 12 lat, a nawet dłużej. Regulacja Smart Kid Belt umożliwia dopasowanie długości pasa do wagi oraz wzrostu dziecka. Ponadto wysokiej jakości materiał, z jakiego wyprodukowany jest pas gwarantuje nierozerwalność i długowieczność.
Duża ilość wolnego miejsca

Smart Kid Belt zdecydowanie lepiej wypada niż foteliki bezpieczeństwa pod względem zajmowanego miejsca. Kompaktowy rozmiar urządzenia sprawia, że jest ono praktycznie niewidoczne. Nie musimy martwić się o niewystarczającą ilość miejsca, możemy zabrać, aż trójkę dzieci na tylnych siedzeniach, a także zyskujemy komfort w przypadku przewożenia osób starszych (brak potrzeby wkładania/wyjmowania fotelika).

Smart Kid Belt - instrukcja obsługi krok po krokuSmart Kid Belt jest niezwykle intuicyjny w obsłudze. Po pewnym czasie na pewno zauważysz, że Twoje dzieci samodzielnie potrafi go zapiąć. Jednak na początku sam rozpocznij pierwsze podróże. Rozpocznij od posadzenia swojego dziecka na kanapie samochodowej, w takich sposób, aby opierało się o oparcie. Następnie zapnij samochodowy pas bezpieczeństwa i wepnij w niego dolną klamrę Smart Kid Belt. W celu zwiększenia komfortu zrób to jak najniżej, najlepiej w miejscu, gdzie dolna część pasa wychodzi spod kanapy i zaczyna przechodzić obok ud dziecka.

Kolejnym krokiem jest dopasowanie długości pasa Smart Kid Belt do wzrostu dziecka. Urządzenie jest regulowane i należy je ustawić, tak aby górna klamra znajdowała się na wysokości 5cm (trzy palce) powyżej ramienia pasażera. Po ustawieniu długości urządzenia Smart Kid Belt trzeba wpiąć klamrę w  górną część pasa samochodowego. Dodatkowo należy sprawdzić, czy pas przechodzi między ramieniem, a szyją dziecka, w razie nieodpowiedniej pozycji jeszcze raz ustawić pas tak, aby prawidłowo chronił on odcinek obojczykowy małego podróżnika.