bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 czerwca 2019
  • 19 czerwca 2019
  • wyświetleń: 6892

Radny wykluczony z klubu PiS. Głosował zgodnie z sumieniem

Roman Matyja został wykluczony z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Radny złamał dyscyplinę klubową na czerwcowej sesji Rady Miejskiej.

Prezydent otrzymał absolutorium. Za jeden radny PiS-u - 10.06.2019
Radny wykluczony z klubu PiS. Głosował zgodnie z sumieniem · fot. UM Bielsko-Biała


Przypominamy, że radny Roman Matyja zagłosował inaczej niż klubowi koledzy w głosowaniach nad sprawozdaniem finansowym prezydenta miasta za 2018 rok oraz nad udzieleniem wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta miasta. Radni Prawa i Sprawiedliwości trzykrotnie wstrzymywali się od głosu, radny Roman Matyja był "za".

Po publikacji artykułu "Prezydent otrzymał absolutorium. Radny PiS-u głosował "za"
przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów otrzymał mnóstwo pozytywnych komentarzy.

- Nie spodziewałem się takiej reakcji. Zrobiłem to, bo musiałem być zgodny z własnym sumieniem. Będąc przez wiele lat przewodniczącym Komisji Budżetu Bielska-Białej, znam dokładnie parametry ekonomiczne jakie osiągnęliśmy za 2018 rok. Są one najlepsze od wielu lat. Co ważne, jako przedstawiciel naszego miasta, jestem członkiem Komisji Finansów Związku Miast Polskich i mam możliwość porównania danych ekonomicznych wielu miast naszego kraju. Oświadczam że zajmujemy czołową lokatę w tym rankingu. Dlatego będąc przekonany że mam rację, tak zagłosowałem, choć było ciężko - komentował
Roman Matyja na facebookowej stronie bielsko.info.

Zgodnie z przewidywaniem złamanie dyscypliny klubowej poskutkowało wykluczeniem radnego Romana Matyi z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Teraz klub PiS-u liczy 9 radnych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.