bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 czerwca 2019
  • 20 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2675

[ZDJĘCIA] MZD zaprezentował bielszczanom model parkomatu

15 czerwca w trakcie Dni Bielska-Białej, przy Bielskim Centrum Kultury - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zaprezentował model parkomatu solarnego, który od 1 września br., w ilości 55 szt. zostanie uruchomiony w strefie płatnego parkowania (SPP) w Bielsku-Białej.

MZD zaprezentował bielszczanom model parkomatu - 15.06.2019 · fot. MZD Bielsko-Biała


W ramach prezentacji mieszkańcy mogli zapoznać się z obsługą urządzenia i samodzielnie zakupić testowy bilet parkingowy. Należy wskazać, iż nowoczesne parkomaty umożliwią: wnoszenie opłat za postój bilonem lub bezgotówkowo (tj. kartą płatniczą bądź systemem płatności BLIK), uiszczenie opłaty dodatkowej bezpośrednio w parkomacie, jak również minutowe przeliczanie opłaconego czasu postoju i zakup biletu parkingowego w parkomacie poza godzinami funkcjonowania SPP.

Pracownicy MZD udzielali szczegółowych informacji dotyczących zmian jakie nastąpią w sposobie poboru opłat w SPP w Bielsku-Białej w związku z planowanym uruchomieniem z dniem 1 września 2019 r. nowego systemu parkingowego.

Przypominamy, iż najważniejszą ze zmian będzie brak możliwości wnoszenia opłat za parkowanie w terminie 14 dni od dnia postoju. Tym samym opłat tych nie będzie można wnosić:u inkasentów parkingowych, przelewem bankowym bądź w kasach MZD.

Ponadto obowiązkiem każdego kierowcy będzie wniesienie opłaty za postój niezwłocznie po zaparkowaniu pojazdu w parkomacie bądź za pomocą aplikacji mobilnej (SkyCash, Mobilet). Niedopełnienie tego obowiązku będzie oznaczało nieuchronnie naliczenie opłaty dodatkowej natychmiastowo po stwierdzeniu przez kontrolera postoju pojazdu bez ważnego biletu parkingowego. Wysokość opłaty dodatkowej nie ulega zmianie i wynosi, jak dotychczas: 50 zł.

ab / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.