bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 czerwca 2019
  • wyświetleń: 23942

[ZDJĘCIA] Pożar na Złotych Łanach. Ogień odciął drogę ewakuacji

Dziś przed godziną 11.00 w bloku przy ulicy Podgórze 24 wybuchł pożar. Ogień odciął drogę ucieczki lokatorce mieszkania na 6 piętrze. Dzięki błyskawicznej i profesjonalnie przeprowadzonej akcji gaśniczej, udało się uniknąć tragedii.

Pożar na os. Złote Łany w Bielsku-Białej - 17.06.2019 · fot. sid / bielsko.info + nadesłane prze czytelników


Sytuacja była wyjątkowo groźna. Lokatorka mieszania przebywała w innym pomieszczeniu, gdy w salonie wybuchł pożar. Ze względu na płomienie i dym nie było mowy o ucieczce na klatkę schodową. Udało się jej przedostać na balkon, gdzie oczekiwała na przyjazd służb ratunkowych. W tym czasie dym i płomienie buchały z okien. Do straży pożarnej wpłynęło wiele równoległych zgłoszeń.

Strażacy prowadzili działania gaśnicze od strony klatki schodowej. Warto zwrócić uwagę i pamiętać o tym także na przyszłość, że w przypadku pożaru nie wolno korzystać z windy. Równolegle do trwającej akcji gaśniczej, strażacka drabina została podstawiona pod balkon. Po ugaszeniu pożaru, lokatorkę ewakuowano jednak klatką schodową. Trafiła do szpitala. Nie ma informacji co do ewentualnych obrażeń. Wiadomo jednak, że kobieta była cały czas przytomna i poruszała się o własnych siłach.

Pożar os. Złote Łany - 17.06.2019
Dzięki niewielkiej ilość samochodów na parkingach, udało się dotrzeć drabiną w odpowiednie miejsce. W środku nocy to mogłoby się nie udać · fot. sid / bielsko.info


Przyczynę pożaru będzie ustalać policja. Strażacy biorący udział w akcji zwrócili uwagę na porę dnia. Większość mieszkańców osiedla jest w tym czasie w pracy. Parkingi nie są zapełnione, co pozwoliło bez przeszkód dotrzeć w odpowiednie miejsce i sprawnie przeprowadzić akcję gaśniczą. Analogiczna sytuacja w środku nocy, mogłaby skończyć się tragicznie. Z racji braku miejsc parkingowych, cześć kierowców pozostawia pojazdy w taki sposób, że interweniujący strażacy mogą mieć spore trudności z dojazdem pod wskazany w zgłoszeniu adres.

ab, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.