bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2019
  • 13 czerwca 2019
  • wyświetleń: 4669

Pierwszy krok do budowy amfiteatru wykonany. Teraz czas na przetarg

12 czerwca zostało zawarte porozumienie pomiędzy Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe Nadleśnictwem Bielsko a Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej. Przedmiotem porozumienia jest ustalenie zasad i warunków współpracy między stronami w zakresie realizacji przedsięwzięcia pn. "Amfiteatr w Lipniku - leśne miejsce wypoczynku i zabawy". Podpisy pod porozumieniem złożyli Prezydent Jarosław Klimaszewski i Nadleśniczy Marek Czader.

amfiteatr
12 czerwca zawarto porozumienie pomiędzy Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe Nadleśnictwem Bielsko a Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Celem przedsięwzięcia jest przywrócenie mieszkańcom miejsca o tradycjach spotkań społecznych i kulturalnych sięgających XIX wieku, a także uatrakcyjnienie ruchu turystycznego wokół amfiteatru, który znajduje się bezpośrednio przy uczęszczanym niebieskim szlaku turystycznym prowadzącym przez Gaiki, Przegibek na Magurkę Wilkowicką.

Obiekt amfiteatru położony jest na gruntach Lasów Państwowych, częściowo na terenie położonym w granicach administracyjnych Miasta Bielsko-Biała oraz częściowo Gminy Kozy.

W porozumieniu strony uzgodniły, że Nadleśnictwo opracuje dokumentację projektową oraz sfinansuje modernizację czaszy amfiteatru położonej na terenie Gminy Kozy. Miasto sfinansuje pozostałą część, położoną na terenie Bielska-Białej, to jest budowę wiaty z zapleczem socjalnym, remont placu i wykonanie elementów małej architektury oraz przebudowę i budowę ciągów pieszych i ścieżek.

amfiteatr w lipniku
Amfiteatr w Lipniku · fot. fb/amfiteatrbb


Na sfinansowanie inwestycji miasto ma przeznaczyć około milion złotych. Pozostałą kwotę, około 500 tys. złotych, dołożą Lasy Państwowe. Należy podkreślić, że to ciągle kwoty szacunkowe, bowiem całkowity koszt poznamy dopiero po otwarciu ofert.

Przetarg na wykonanie inwestycji ma zostać ogłoszony w III kwartale 2019 roku. Pierwsze prace budowlane mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku. Jak udało nam się ustalić, wykonawca będzie miał co najmniej 12 miesięcy na zrealizowanie inwestycji. Jeśli nie będzie odwołań od przetargu, a wykonawca dotrzyma terminów, inwestycja powinna być ukończona jesienią 2020 roku.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.