Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1771

Zajęliśmy 9. miejsce w rankingu "Najbardziej Innowacyjnych Miast"

Bielsko-Biała zajęło dziewiąte miejsce w rankingu "Najbardziej Innowacyjnych Miast", którego organizatorem był prestiżowy magazyn Forbes.

ranking innowacyjnych miast
Zajęliśmy 9. miejsce w rankingu "Najbardziej Innowacyjnych Miast" · fot. materiały prasowe


Ranking powstał w oparciu o ankietę przeprowadzoną wśród 20 największych miast w Polsce. Pytano w niej o rozwiązania mające świadczyć o wysokim poziomie innowacyjności, m.in. programy rozwoju, systemy informatyczne ułatwiające kontakt mieszkańcom, serwisy internetowe samorządu, bezpłatne punkty dostępu do Internetu w różnych lokalizacjach, SMS-owe informacje lub ostrzeżenia i miejskie aplikacje mobilne.

- Ogromnie cieszy mnie fakt, że organizatorzy zestawienia "Najbardziej innowacyjnych miast w Polsce" (bez kategorii dotyczącej wielkości miast) pokusili się ocenić działania i technologie komunikacyjno-informacyjne mające wpływ na jakość życia bielszczan - mówi zastępca prezydenta miasta, Przemysław Kamiński, który odebrał nagrodę podczas odbywającego się we Wrocławiu X Kongresu Regionów.

W ostatnich latach Bielsko-Biała kładło duży nacisk na efektywne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych dla zwiększenia interaktywności oraz wydajności infrastruktury miejskiej. Stworzono m.in. system ZgłoszeniaBB, platformę Zapytajprezydenta.pl, System Powiadamiania Mieszkańców, a także BBnet - sieć miejskich hotspotów. W sierpniu ubiegłego roku wprowadzono również System Zarządzania Ruchem, którego głównym celem była poprawa warunków ruchu drogowego w mieście, ze szczególnym uwzględnieniem transportu publicznego.

Warto również dodać, że BIT S.A. otrzymał I nagrodę w konkursie SMART CITY POLAND AWARD 2019, który rozstrzygnięto w Łodzi. W kategorii "E-usługi" nagrodzono portal "ZgłoszeniaBB".

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.