bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2019
  • wyświetleń: 3185

Radny zaproponował budowę toru saneczkowego na os. Karpackim

Na majowej sesji Rady Miejskiej radny Roman Matyja wnioskował do prezydenta, aby w budżecie miasta na 2020 rok zabezpieczyć środki na zagospodarowanie działki przy al. gen. Władysława Andersa. Radny zaproponował, aby w tym miejscu powstał tor saneczkowy lub stok narciarski.

tor saneczkowy
rynna saneczkowa · fot. kolorowa.pl


Zaproponowana przez radnego dwuhektarowa działka znajduje się tuż za sklepem Kaufland i ciągnie się w kierunku wschodnim.

- Jest to jedyne niezabudowane miejsce na terenie osiedla Karpackiego. Zgłaszają się do mnie mieszkańcy z prośbą żeby przeznaczyć ten teren na cele rekreacyjne. Działka ta ma naturalne pochylenie w kierunku wschodnim. Takie ukształtowanie terenu umożliwia zagospodarowanie go pod tory saneczkowe, czy też zjeżdżalnie na nartach w sezonie zimowym dla małych dzieci. Można by też wykonać ścieżki spacerowe w otoczeniu krzewów i kwiatów, aby w okresie letnim uatrakcyjnić przebywanie tam mieszkańców - proponował radny Roman Matyja.

W odpowiedzi na interpelację zastępca prezydenta miasta tłumaczy, że działka znajduje się w obszarze Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego "Gościnna Dolina" i w związku z tym obowiązują ograniczenia w jego zagospodarowaniu.

- Zgodnie z opiniami dotyczącymi zagospodarowania, teren rekreacyjny winien mieć charakter zieleni pół naturalnej, (ścieżki gruntowe lub żwirowe, elementy małej architektury i urządzenia wykonane z drewna itp.), dopuszcza się również lokalizację sezonowych urządzeń sportowych. Wykluczona natomiast została budowa sztucznego toru saneczkowego - poinformował Waldemar Jędrusiński.

Urzędnik dodał, że przewidywanie jest zabezpieczenie w budżecie miasta na 2020 rok środków niezbędnych na zagospodarowanie działki na cele rekreacyjne.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.