bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 czerwca 2019
  • 8 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2865

Podniosłe jubileusze bielszczanek. Życzenia złożył przewodniczący rady

Marianna Graca zamieszkująca Dom Pomocy Społecznej dla Osób Starszych przy ul. Żywieckiej obchodziła sto czwarte urodziny. Z tej okazji, 6 czerwca w ośrodku przygotowano specjalną uroczystość, podczas której Janusz Okrzesik, przewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej i Danuta Brejdak, dyrektor Biura Rady Miejskiej złożyli jubilatce życzenia w imieniu samorządu naszego miasta.

jubileusze
104. urodziny Pani Marianny Gracy · fot. UM Bielsko-Biała


Pani Marianna Graca urodziła się 3 czerwca 1915 roku w Rychwałdzie. Była upragnionym dzieckiem swoich rodziców. Razem z nimi pracowała w gospodarstwie rolnym. Po śmierci rodziców przeniosła się z mężem do Bielska. Pracowała w Lenko oraz Fabryce Krówek. Nie miała dzieci, dlatego po śmierci męża we wrześniu 2011 r. przeprowadziła się do Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych. Pani Marianna jest osobą pogodną, radosną i z poczuciem humoru.

6 czerwca br. do grona stulatek w naszym mieście dołączyła Liliana Rother. Z tej okazji z jubilatką także spotkali się Janusz Okrzesik i Danuta Brejdak, składając pani Lilianie najserdeczniejsze życzenia.

jubileusze
100. urodziny Pani Liliany Rother · fot. UM Bielsko-Biała


Pani Liliana Rother urodziła się w Nowym Sączu. Mając zaledwie rok straciła rodziców. Wychowywało ją wujostwo oraz siostry Boromeuszki. Mieszkała w Warszawie, tam ukończyła farmacją i wyszła za mąż. Po wojnie razem z mężem przyjechali do Bielska-Białej. Pracowała w przemyśle włókienniczym. Jest bardzo pogodną osobą. - Lubię politykę i czytać. Kiedyś były to głównie książki, a teraz wolę prasę - dodaje stulatka.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.