bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 czerwca 2019
  • wyświetleń: 11522

[FOTO] Potrącenie na Bystrzańskiej. Nastolatka w ciężkim stanie!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W środę, 5 czerwca około godziny 16:20 na ulicy Bystrzańskiej w Bielsku-Białej doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych, samochód marki Toyota Yaris potrącił nastolatkę. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Potrącenie nastolatki na Bystrzańskiej - 5.06.2019 · fot. ML


Sytuacja wyglądała tak, że 24-letnia kierująca samochodem, mieszkanka powiatu bielskiego, najprawdopodobniej nie zauważyła, iż na sąsiednim pasie ruchu zatrzymał się pojazd, który przepuszcza dziewczynkę przez przejście dla pieszych. Kobieta wjechał na przejście uderzając z dużą siłą w pieszą.

Potrącona 17-latka, mieszkanka Bielska-Białej, doznała ciężkich i groźnych dla jej życia obrażeń ciała oraz głowy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że najpoważniej ucierpiała właśnie głowa pieszej (m. in. pęknięcia podstawy czaszki i krwiak mózgu). Poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie pozostanie przez długi czas pod opieką lekarzy. Policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali kierującej prawo jazdy i sporządzili niezbędną dokumentację. Kwalifikacja zdarzenia to wypadek drogowy i o dalszym losie kierującej Toyotą, będzie decydować sąd. Spowodowanie wypadku zagrożone jest karą więzienia.

Art. 177 KK
„§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby lub ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 3. Jeżeli pokrzywdzonym jest wyłącznie osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na jej wniosek.


W czasie czynności służb ratunkowych ul. Bystrzańska była zablokowana. Łącznie utrudnienia trwały blisko dwie godziny. Kierowcy musieli liczyć się ze sporymi korkami.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj