Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1894

Dzieci znów mogą oddać swoje zabawki i pluszaki na kiermasz

6 czerwca o godz. 10.00 na pl. Bolka i Lolka w Galerii SFERA odbędzie się happening, promujący II edycję akcji "Pluszaki ratują zwierzaki".

pluszaki ratują zwierzaki
Pluszaki ratują zwierzaki · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


- Wspólnie z dziećmi z Szkoły Podstawowej Kopaliński będziemy promować kolejna edycję naszej akcji. Zbieramy zabawki i rzeczy dla dzieci, organizujemy ich kiermasze, a środki przeznaczamy na pomoc zwierzętom i edukację w tym zakresie - informuje Wojciech Owczarz, prezes Arki.

Przypomnijmy, iż I edycja akcji zakończyła się dużym sukcesem, gdyż na Fundację Mysikrólik przekazano kwotę 5700 zł.

Akcję „Pluszaki ratują zwierzaki” może wesprzeć każdy. Wystarczy przekazać w Punkcie Informacyjnym Galerii SFERA maskotki lub inne zabawki, którymi będą mogły bawić się inne dzieci i rodziny. Zbierane są także pluszaki, zabawki, gry, puzzle, lego, klocki, zabawki drewniane, bajki i filmy na DVD itd., Ważne, aby pluszaki były wyprane, a zabawki i gry kompletne, czyste i w dobrym stanie.

pluszaki ratują zwierzaki
Pluszaki ratują zwierzaki · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


Pluszaki i inne zabawki zostaną wyczyszczone, a następnie wystawione na sprzedaż podczas charytatywnego kiermaszu, który odbędzie się w sobotę 22 czerwca, foyer Galerii II.

- Pierwsza edycja akcji byłą dla nas ogromnym zaskoczeniem. Nie spodziewaliśmy się także ogromnego zaangażowania wolontariuszy, uczestników kiermaszu charytatywnego i samego efektu w postaci 5 700 zł które zasiliło bielską fundacje Mysikrólik. Miło organizuje się akcję, która jest tak pozytywnie odbierana i ma tak konkretne efekty - wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI.

Akcja jest częścią programu, którego partnerami są: Urząd Miasta Bielska-Białej oraz Galeria SFERA.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.