bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2019
  • 9 czerwca 2019
  • wyświetleń: 4587

Bielsko-Biała z szansą na tytuł najpiękniejszego miasta na trasie TdP

Znów Bielsko-Biała weźmie udział w konkursie "Najpiękniejsze Miasto 76. Tour de Pologne UCI World Tour". Tegoroczna edycja będzie okazją do wspólnego przeżywania kolarskich emocji, a także zaangażowania kibiców i mieszkańców naszego miasta wokół polskiego narodowego wyścigu.

tour de pologne
fot. Szymon Gruchalski


Konkurs kierowany jest do wszystkich ludzi kochających sport i chcących jak najpiękniej pokazać miasto, w którym mieszkają. Wspaniali kibice od lat są znakiem rozpoznawczym Tour de Pologne. Podkreślają to media oraz sami zawodnicy zafascynowani atmosferą na trasie wyścigu. Sam konkurs staje się coraz bardziej popularny. Daje on miastom możliwość skutecznej promocji nie tylko poprzez włączenie się w kolarskie święto, ale również dzięki obecności w polskich i zagranicznych mediach.

Po wyjątkowym wyścigu w 2018 roku, kiedy to wspólnie obchodziliśmy stulecie odzyskania niepodległości, tegoroczny Tour de Pologne znów nawiązuje do wspaniałej historii. W tym roku przypada stulecie polskiego olimpizmu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W związku z tym Tour de Pologne rozgrywany będzie jako "Wyścig Pokoleń" i w szczególny sposób nawiąże do olimpijskich sukcesów kolarzy, przede wszystkim Ryszarda Szurkowskiego, Czesława Langa i Rafała Majki.

Liczymy na to, że mieszkańcy Bielska-Białej zechcą włączyć się w to święto i pełni kolarskiej pasji zaprezentują ciekawe inicjatywy i dekoracje. Dekoracje miast, które zgłoszą się do konkursu będą prezentowane w relacjach medialnych z Tour de Pologne, a zwycięzca w każdej z trzech kategorii - najpiękniejsze miasto startowe, etapowe i premii otrzyma przechodni Puchar Tour de Pologne wręczony podczas specjalnej konferencji prasowej.

tour de pologne

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.