bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2328

[ZDJĘCIA] Nowy posterunek policji jest już prawie gotowy

W Posterunku Policji w Wilkowicach będzie służyło siedmiu policjantów - dwóch dzielnicowych, czteroosobowa drużyna patrolowa i czuwający nad funkcjonowaniem jednostki kierownik posterunku. Wilkowiccy stróże prawa będą do dyspozycji mieszkańców przez siedem dni w tygodniu. Trwają prace wykończeniowe, aby niebawem oddać posterunek do dyspozycji Wilkowiczan.

Nowy posterunek policji jest już prawie gotowy · fot. KMP Bielsko-Biała


Posterunek Policji w Wilkowicach, to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców i regionu o wartości około 1,8 mln zł i głos społeczeństwa, które sygnalizowało taką potrzebę podczas licznych konsultacji i debat społecznych. Posterunek zlokalizowany jest w centrum miejscowości przy ul. Parkowej 2, w pobliżu Urzędu Gminy w Wilkowicach, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz w pobliżu węzła komunikacyjnego drogi ekspresowej S-1.

Jego położenie pozwoli na wygodny dojazd kierującym, jak również mieszkańcom korzystającym z komunikacji publicznej. Lokalizacja w sąsiedztwie magistratu i ośrodka pomocy społecznej pozwoli policjantom lepiej i sprawniej współpracować z administracją gminy, szczególnie w sprawach wymagających interdyscyplinarnych działań służb gminnych i policji. Dla mieszkańców będzie to istotne ułatwienie w dostępie do policji, gdyż wcześniej musieli dojeżdżać do komisariatu w Szczyrku.

W posterunku będą służyli dwaj dzielnicowi - asp.szt. Rafał Semik, któremu zostanie powierzony rejon służbowy Bystrej i Mesznej oraz mł.asp. Marek Krawiec z rejonem służbowym w Wilkowicach. Służby patrolowo-interwencyjne będzie realizowało czterech policjantów z drużyny patrolowej. Służbą policjantów będzie natomiast kierował mł. asp. Sławomir Grzesiuk, policjant z wieloletnim doświadczeniem, który wcześniej był starszym dzielnicowym w Komisariacie II Policji w Bielsku-Białej.

Służby w posterunku będą odbywały się codziennie i całodobowo. Wilkowiccy policjanci będą wspierani przez Zespół Patrolowy z Komisariatu Policji w Szczyrku, pod który służbowo będzie podlegał posterunek. Godziny pracy kierownika i dzielnicowych będą dostosowywane do potrzeb mieszkańców tak, aby posterunek jak najlepiej zaspokajał potrzeby mieszkańców i władz samorządowych.

Budynek jest już prawie gotowy. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz pomieszczeń służbowych, biur, serwerowni, zaplecza sanitarno-socjalnego i przestronnego garażu, przeznaczonego na pojazdy służbowe. Na ukończeniu jest również instalacja infrastruktury teleinformatycznej. Wszystko po to, aby jak najszybciej oddać go na potrzeby tych, dla których został powołany - mieszkańców Gminy Wilkowice.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.