bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2492

[ZDJĘCIA] Portugalia remisuje z RPA i odpada z turnieju!

Niespodzianką zakończył się wczorajszy mecz RPA z Portugalią. Po fazie grupowej to Portugalczycy żegnają się z turniejem.

MŚ U-20: Portugalia remisuje z RPA i odpada z turnieju! - 31.05.2019 · fot. FIFA U-20 World Cup Poland 2019


Prowadzenie dla Portugalii zdobył Rafael Leao, który na przestrzeni wszystkich meczów Portugalczyków był jednym z najgroźniejszych jej piłkarzy, ale dopiero w trzecim spotkaniu skonkretyzował swoje wysiłki. Akcja miała miejsce w 19. minucie kiedy Leao dostał podanie od Thierry Correiry i pokonał Khulekaniego Kubhekę. Mimo puszczonej bramki trzeba jednak pochwalić tego bramkarza, ponieważ w kilku sytuacjach uchronił swój zespół przed utratą gola.

Po zmianie stron sytuacja mocno się zmeniła. W 52. minucie RPA wywalczyła rzut karny. Po konsultacji VAR sędziowie uznali, że Diogo Leite zagrał ręką. James Monyame nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki. 5 minut później to Portugalia miała z kolei "jedenastkę", ale Kubheka obronił uderzenie Joty. I choć Portugalia do końca próbowała odwrócić losy meczu, to już nie dała rady i niespodziewanie jedzie do domu już po fazie grupowej.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.