bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2019
  • wyświetleń: 6164

[FOTO] Pojemniki z chemikaliami w korycie rzeki Biała

Niecodziennego znaleziska dokonał wczoraj późnym popołudniem prezes fundacji "Społeczeństwo Wędkarzy Polskich NASZE WODY". W korycie rzeki Biała nieopodal ulicy Leszczyńskiej, ujawnił dwa pojemniki z niezidentyfikowaną substancją chemiczną. Interweniowali strażacy i policjanci.

Metalowe zbiorniki z substancją chemiczną w korycie rzeki Biała - 31.05.2019 · fot. Mateusz Dzierza


Białe metalowe pojemniki znajdowały się w korycie rzeki. Najprawdopodobniej były niesione przez prąd wody i gdy poziom rzeki opadł, osiadły na kamieniach. Były mocno poobijane, ale na szczęście nie doszło do rozszczelnienia, co mogłoby skutkować skażeniem środowiska. Substancja nie została rozpoznana (nie otwierano pojemników). Strażacy zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko. Czynności w sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej.

Misją fundacji jest troska o dobro wód i organizmów w nich żyjących, walka z wszelką patologia dotykającą nasze wody, w tym także walka z zanieczyszczeniami. Zajmujemy się także reprezentowaniem wędkarzy Polskich i wspieraniem wyselekcjonowanej przez nas straży rybackiej - mówi prezes, Mateusz Dzierza. Fundacja powstała w 2019 roku i już zasłynęła głośną akcją ujęcia przez Społeczna Straż Rybacką, założyciela i członka zarządu koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Bielsku-Białej. Więcej ciekawych akcji można znaleźć m. in. na stronie Facebook Społeczeństwo Wędkarzy Polskich NASZE WODY.


Interwencja straży pożarnej i policji przy ul. Leszczyńskiej - 31.05.2019 · fot. sid / bielsko.info

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.