bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1725

[ZDJĘCIA] 20 rowerów trafiło do dzieci - sierot wojny na Ukrainie

30 maja w Łucku na Ukrainie Fundacja Ekologiczna ARKA przekazała dzieciom - sierotom wojny na Ukrainie 20 rowerów w ramach akcji Bike Helps.

20 rowerów trafiło do dzieci - sierot wojny na Ukrainie - 30.05.2019 · fot. Fundacja Ekologiczna ARKA


30 maja odbył się widowiskowy happening, podczas którego z rowerowych kół z recyklingu ułożono gigantyczne serce będące symbolem całej akcji. Odbył się też pierwszy przejazd dzieci na zakupionych rowerach.

- Akcja polega na tym, iż rowerzystów z całego świata zachęcamy do jazdy na rowerze w intencji tych dzieci i zapisywania przejechanych kilometrów na stronie bikehelps.org lub na aplikacjach rowerowych: Endomondo i Strava - tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA. - W tym momencie już jeździ z nami ponad 4 tysiące rowerzystów dosłownie z całego świata. Mamy rowerzystów z wszystkich europejskich państw oraz m.in. Stanów Zjednoczonych, Australii, Meksyku, Tajlandii, Indii, Bangladeszu, Rosji, Japonii, Turcji. W sumie przejechaliśmy już prawie 6 milionów kilometrów - dodaje.

Partnerami akcji są: Dzieci Niebiańskiego Legionu z Ukrainy oraz Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia i Grupa Kęty.

20 rowerów trafiło do dzieci - sierot wojny na Ukrainie - 30.05.2019
20 rowerów trafiło do dzieci - sierot wojny na Ukrainie - 30.05.2019 · fot. Fundacja Ekologiczna ARKA


- Jak poznałem bardzo smutne i pełne cierpienia historie dzieci, które straciły ojców na ukraińskiej wojnie, to bardzo mnie ucieszył fakt, że akcja cieszy się także dużym powodzeniem na świecie. Bardzo dziękujemy także pierwszemu sponsorowi rowerów, czyli Grupie Kęty dzięki któremu mogliśmy już teraz przekazać tym dzieciom pierwsze rowery - mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji.

Akcja potrwa do października. Każdy może pomóc w promocji akcji wysyłając jej ideę do swoich znajomych mieszkających w Polsce czy też za granicą. Można dołączyć:
Endomondo - www.endomondo.com/challenges/39233667
Strava - www.strava.com/clubs/bikehelps

Działa także strona internetowa akcji www.bikehelps.org i profil akcji na FB.

Fundacja ekologiczna ARKA apeluje do kolejnych darczyńców o zaangażowanie się w akcję i pomoc w zakupie kolejnych rowerów.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.