bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 maja 2019
  • wyświetleń: 2341

Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży z okazji ich święta

Za nami:

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka już w najbliższą sobotę wszystkie dzieci i młodzież mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów w dniu ich święta.

koleje śląskie


Z bezpłatnych przejazdów w dniu 1 czerwca mogą korzystać dzieci i młodzież do 16. roku życia. Aby wybrać się w taką podróż wystarczy podczas kontroli biletów okazać dokument potwierdzający tożsamość i wiek - czyli np. ważną legitymację szkolną. Promocja obowiązuje przez cały dzień na wszystkich naszych liniach, z wyłączeniem odcinków Chałupki - Bohumin oraz Żywiec - Nowy Targ.

- Mamy nadzieję, że bezpłatne przejazdy będą dobrą okazją do świętowania Dnia Dziecka z Kolejami Śląskimi. Z doświadczenia wiemy, że przejażdżka pociągiem to dla dzieci bardzo często ciekawa przygoda. Nierzadko jest to pierwszy raz, gdy młodzi ludzie mają styczność z kolejnictwem. Być może zatem dzięki wybraniu się w taką podróż w późniejszych latach chętniej zdecydują się na podróżowanie pociągiem również na co dzień - informują Koleje Śląskie.

To jednak nie jedyne niespodzianki, które Koleje Śląskie przygotowały z okazji Dnia Dziecka. We współpracy z Kolejami Śląskimi Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana przygotował specjalny spektakl o tematyce kolejowej dla najmłodszych widzów pt. „Ciuf Ciuf!”. Jego premiera odbędzie się właśnie 1 czerwca, a miejsce również pozostaje nieprzypadkowe - teatr ma bowiem swoją scenę w bezpośrednim sąsiedztwie kolei, czyli na dworcu w Będzinie.

Spektakle prezentowane na Baby Scenie Teatru Dormana skierowane są do najmłodszych widzów i tworzone z myślą o tym, aby pobudzić zmysły i wyobraźnię dzieci. Do wspólnych realizacji teatr bardzo często zaprasza twórców teatralnych z całego świata - i nie inaczej stało się w przypadku spektaklu „Ciuf Ciuf!”. Przedstawienie przygotowane we współpracy z Kolejami Śląskimi zrealizował bowiem Atsuto Suzuki, pochodzący z Japonii reżyser i dramatopisarz.

Niespodzianki dla najmłodszych miłośników kolejnictwa przygotowały również PKP Polskie Linie Kolejowe - 2 czerwca w godzinach 10:00 - 14:00 na peronie pierwszym stacji kolejowej w Sosnowcu będzie można oglądać pokazy uzbrojenia SOK, symulatory lokomotyw oraz poszczególne pojazdy kolejowe. Wśród stoisk w Sosnowcu nie zabraknie oczywiście również reprezentacji Kolei Śląskich.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.