bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 maja 2019
  • wyświetleń: 3113

Areszt za przywłaszczenie pieniędzy i handel narkotykami

Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali 30-letniego bielszczanina, który przywłaszczył powierzone mu 10 tys. zł. Podczas przeszukania śledczy znaleźli u niego amfetaminę, marihuanę i tabletki ecstasy, którymi, jak się okazało, handlował. Bielski sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

narkotyki
Narkotyki zabezpieczone przez kryminalnych z Bielska-Białej · fot. KMP Bielsko-Biała


Bielscy kryminalni prowadzili sprawę przywłaszczenia gotówki w kwocie ponad 10 tys. zł. W tej sprawie poszukiwali 30-letniego bielszczanina, któremu 20 maja szefowa powierzyła firmowe pieniądze, aby wpłacił je do banku. Pracownik zniknął jednak razem z gotówką. Kiedy pokrzywdzona zgłosiła się na Policję, śledczy z wydziału kryminalnego rozpoczęli poszukiwania 30-latka.

W poniedziałek policjanci ustalili, gdzie może on przebywać. Zaskoczony 30-latek został zatrzymany w sklepie spożywczym. Podczas jego przeszukania policjanci znaleźli amfetaminę, z której można było przygotować około 500 działek dilerskich, 50 tabletek extasy i marihuanę. Narkotyki były poporcjowane i przygotowane do dystrybucji. 30-latek noc spędził w policyjnym areszcie.

narkotyki
Narkotyki zabezpieczone przez kryminalnych z Bielska-Białej · fot. KMP Bielsko-Biała


W tym czasie śledczy zebrali przeciwko niemu materiał dowodowy z którego wynikało, że zajmował się on handlem narkotykami. Diler usłyszał zarzuty, a bielski sąd, na wniosek śledczych, zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za przywłaszczenie powierzonej gotówki grozi mu do 5, a za handel narkotykami nawet do 12 lat więzienia.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.