bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2019
  • wyświetleń: 2726

"Bawmy się tym turniejem" - czytelnik o młodzieżowym mundialu

Za nami cztery z ośmiu meczów Mistrzostw Świata U-20 rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Jeden z czytelników podzielił się z nami swoją opinią na temat imprezy. - Cieszmy się widokiem kolorowych strojów kibiców i zawodników. Takie coś zdarza się raz na kilkadziesiąt lat - poinformował.

mistrzostwa świata
Tłum kibiców na ulicy Żywieckiej · fot. KMP Bielsko-Biała


- W mieście czuć atmosferę, jakiej nigdy nie było. Są kibice, są banery, są wreszcie piłkarze no i te wszędzie rozpoznawalne autokary, którymi wożeni są najlepsi młodzi piłkarze na świecie. A my... z jednej strony sobie ponarzekamy, bo to jednak utrudnienia, nie wszędzie się da dojechać tak jak zwykle, bo tu i ówdzie pozastawiane dla bezpieczeństwa naszego i tych, którzy są bezpośrednio zaangażowani w turniej, a z drugiej strony możemy być dumni, że część tak wielkiego turnieju, jakim jest młodzieżowy mistrzowski turniej w piłce nożnej, jest między innymi w naszym mieście, Bielsku-Białej - uważa Michał Moś.

- Tak więc bawmy się tym turniejem, cieszmy się widokiem kolorowych strojów kibiców i zawodników...takie coś zdarza się raz na kilkadziesiąt lat. A dla niektórych z nas, zobaczyć tak świetnych piłkarzy młodego pokolenia, być może jest to jedyna okazja w życiu - dodaje czytelnik portalu bielsko.info.

mistrzowa świata
Argentyna - Portugalia · fot. KMP Bielsko-Biała


Wczoraj widowisko z udziałem drużyn z Portugalii i Argentyny przyszła rekordowa liczba - blisko 12 tys. kibiców. Ogromne zainteresowanie meczem sprawiło, że miasto na chwilę dosłownie zatrzymało się.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.