bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2019
  • wyświetleń: 3308

Bielski policjant wicemistrzem świata w wyciskaniu sztangi

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Bielski garnizon reprezentował st. sierż. Konrad Adamaszek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, który zdobył 2 lokatę. Walkę o 1. miejsce przegrał różnicą niespełna 0.1 kg!
st.sierż.

Konrad Adamaszek
st. sierż. Konrad Adamaszek · fot. materiały prasowe


Mundurowy startował w kat. wagowej do 82,5 kg, do pokonania miał 22 zawodników. Policjant podniósł niebagatelny ciężar 190 kg, w drugim podejściu 195 kg, a w trzecim siłował się ze 197,5 kg na sztandze. Niestety ostatnie podejście nie zostało zaliczone. Jego główny przeciwnik również zakończył bój na ciężarze 195 kg, był natomiast lżejszy od bielskiego siłacza o 0,1 kg co zdecydowało o tym, że Konrad zajął 2. miejsce.

Bielski policjant reprezentował także drużynę Komendy Głównej Policji, która wystawiła najsilniejszych policjantów z całej Polski i to jego wynik przyczynił się do tego, że drużyna KGP zajęła 1. miejsce i została najsilniejszą drużyną pokonując m.in. reprezentantów Wojska Polskiego, SOP-u i stacjonujących w Polsce żołnierzy US Army.

- W każdym sporcie trzeba mieć trochę szczęścia, mnie tym razem zabrakło deko szczęścia, ale i tak jestem bardzo zadowolony, ponieważ mimo kontuzji barku, obojczyka i tricepsa, których nabawiłem się tydzień wcześniej na Pucharze Polski Służb Mundurowych, na których zająłem również 2 miejsce z wynikiem 190 kg, udało mi się zostać Wicemistrzem Świata i pobić swój rekord życiowy o 2,5 kg. Sam do końca nie wiem, jak tego dokonałem. Zawsze daje z siebie 101% i nigdy się nie poddaję, to chyba moja recepta na sukces - mówi st. sierż. Konrad Adamaszek.

- Chciałbym bardzo podziękować moim fizjoterapeutom, którzy zawsze są w stanie postawić mnie na nogi, nawet po ciężkich urazach oraz przyjaciołom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy startowali ze mną na zawodach i bardzo mi pomagali. Ten tytuł chciałbym dedykować 2 najważniejszym kobietom w moim życiu, mojej Mamie, która w dzień zdobycia tytułu obchodziła swoje święto (26 maja) oraz mojej dziewczynie Gosi, która zawsze jest obok mnie na zawodach i dodaje mi siły - dodaje policjant.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.