Wiadomości

  • 27 maja 2019
  • wyświetleń: 5923

[FOTO] Potrącenie rowerzysty na "zielonej strzałce"

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem w rejonie skrzyżowania Leszczyńskiej i Bora Komorowskiego w Bielsku-Białej. Samochód osobowy potrącił tam rowerzystę, który upadł na jezdnię i porządnie się potłukł.

Potrącenie na skrzyżowaniu Leszczyńskiej z Bora Ko
Potrącenie na skrzyżowaniu Leszczyńskiej z Bora Komorowskiego - 26.05.2019 · fot. nadesłane przez czytelnika / Bielskie Drogi


Cyklista trafił pod opiekę ratowników medycznych. Szczęśliwie dla niego wykluczono poważne urazy. Winnym zdarzenia okazał się kierowca BMW, który jadąc ulicą Leszczyńską skręcał w prawo w aleję Bora Komorowskiego (w stronę os. Złote Łany). Dla jego kierunku jazdy wyświetlało się czerwone światło, ale miał tzw. "zieloną strzałkę". Skręt w prawo był dozwolony po wcześniejszym zatrzymaniu i ustąpieniu pierwszeństwa pieszym, rowerzystom i pojazdom poruszającym się aleją Bora Komorowskiego. Kierowca osobówki tego nie zrobił. Zderzył się z kolarzem, który poruszał się ścieżka rowerową i prawidłowo przejeżdżał przez jezdnię na przejeździe dla rowerów.

Sprawca został ukarany mandatem. Niewielkie utrudnienia w ruchu trwały blisko godzinę.

sid / bielsko.info

źródło: bielskiedrogi.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj