bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 maja 2019
  • wyświetleń: 3385

[ZDJĘCIA] 23-latek za przemyt i uprawę marihuany trafił do aresztu

Policjanci z Kobiernic i referatu narkotykowego bielskiej komendy zatrzymali trzech młodych mężczyzn w wieku 23, 24 i 26 lat z powiatu bielskiego, zamieszanych w przemyt marihuany do Polski. Policjanci zabezpieczyli krzewy konopi indyjskich oraz gotowy narkotyk. Organizator procederu - najmłodszy z całej trójki - został aresztowany przez bielski sąd.

marihuana
Zabezpieczone krzewy konopi indyjskich · fot. KMP Bielsko-Biała


Stróże prawa z komisariatu w Kobiernicach trafili na narkotykowy trop, który prowadził do jednej z posesji powiatu bielskiego. Podejrzewali, że może tam być przechowywana i uprawiana marihuana. Zwrócili się o wsparcie do funkcjonariuszy z Referatu do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, którzy zajęli się sprawą. Ustalili, że w sprawę mogą być zamieszani trzej młodzi mężczyźni z powiatu bielskiego.

Policjanci podczas wspólnej realizacji tej sprawy zauważyli, że z posesji wyjeżdża pojazd BMW, w którym siedzieli podejrzanie zachowujący się młodzi ludzie. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Kiedy kierowca zorientował się w sytuacji przyspieszył chcąc uniknąć kontroli drogowej. Policjanci nie dali mu jednak szans i zatrzymali samochód. Okazało się, że mężczyźni posiadali w samochodzie marihuanę. Wszyscy trzej zostali zatrzymani.

marihuana
Narkotyki zabezpieczone przez policjantów z KMP w Bielsku-Białej na terenie powiatu bielskiego · fot. KMP Bielsko-Biała


Następnie stróże prawa sprawdzili nieruchomość, z której wyjechali samochodem zatrzymani delikwenci. Ujawnili tam uprawę marihuany i gotowy narkotyk przygotowany do porcjowania i sprzedaży. Śledczy ustalili, że organizatorem rozwijającego się procederu był 23-latek, który nabył narkotyk na terenie Czech i przywiózł go do Polski. Na terenie nieruchomości uprawiał krzewy, z których również chciał uzyskać narkotyk. Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do policyjnej izby zatrzymań. Policjanci zabezpieczyli krzewy, blisko 80 gramów marihuany oraz tabletki extasy, które dodatkowo posiadał jeden z zatrzymanych.

24 i 26-latek usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności. 23-letni organizator procederu związanego z przemytem oraz uprawą narkotyku i wytwarzaniem przyrządów służących do ich używania został na wniosek śledczych aresztowany przez bielski sąd. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z przepisami ustawy antynarkotykowej kara nie może być w jego przypadku niższa niż 3 lata.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.