bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2019
  • wyświetleń: 3618

Sprawą zbiornika w Wilkowicach zajmie się prokuratura

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zapowiedziało, że złoży zawiadomienie do prokuratury ws. wadliwego zbiornika retencyjnego w Wilkowicach.

Ewakuacja mieszkańców w Wilkowicach. Zbiornik może pęknąć - 23.05.2019
Sprawą zbiornika w Wilkowicach zajmie się prokuratura · fot. bielsko.info


- Informujemy, że złożymy zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przy budowie i dopuszczeniu do użytkowania zbiornika przeciwpowodziowego w Wilkowicach. Zbiornik został zbudowany w 2013 r. przez ówczesne władze województwa. Z informacji, które posiada PGW Wody Polskie wynika, że został wykonany wadliwie oraz stwarza zagrożenie dla mieszkańców - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Przypominamy, że w trakcie intensywnych opadów deszczu zbiornik, który od czasu wybudowania stał nieczynny, został w sposób niekontrolowany wypełniony wodą. Istniało realne ryzyko rozszczelnienia zapory, gdyż zbiornik przyjmował więcej wody niż wypuczał. Strażacy musieli użyć wysokowydajnych pomp do opróżniania zbiornika.

Loading...

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.