bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2019
  • 24 maja 2019
  • wyświetleń: 33056

[ZDJĘCIA] Zapora w Wilkowicach mogła nie wytrzymać naporu wody

W Wilkowicach na zaporze na potoku Wilkówka ciągle pracują strażacy. Sytuacja jest stabilna - poziom wody w zaporze sukcesywnie maleje.

Ewakuacja mieszkańców w Wilkowicach. Zbiornik może pęknąć - 23.05.2019 · fot. bielsko.info


Na zaporze ciągle pracują strażacy. 3 pompy wypompowują wodę ze zbiornika. Sytuacja już stabilna - lustro wody obniżyło się o kilkadziesiąt centymetrów poniżej leju spustowego, a napływ do zapory jest zdecydowanie mniejszy niż wczoraj.

Przypominamy, że w czwartek podczas zwołanego w Urzędzie Gminy Wilkowice posiedzenia Sztabu Kryzysowego, w trakcie którego wysłuchano opinii ekspertów z Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie", podjęto decyzję o natychmiastowym wdrożeniu "Planu ewakuacji ludzi i mienia na wypadek zagrożenia katastrofą obiektu hydrotechnicznego zbiornika wodnego Wilkówka" oraz ewakuacji mieszkańców.

Władze gminy podjęły decyzję o ewakuacji pierwszej strefy zagrożenia zalaniem, gdzie w 35 budynkach zamieszkuje blisko 90 osób. Po południu do Wilkowic przybyli Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek ze Śląskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jackiem Kleszczewskim.

Loading...

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.