bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2019
  • 24 maja 2019
  • wyświetleń: 83581

[ZDJĘCIA, WIDEO] Zagrożenie zażegnane. Trwa liczenie strat

W związku z intensywnymi opadami deszczu do Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej wypłynęło około 500 zdarzeń! Połowa z nich miała miejsce na terenie miasta Bielsko-Biała.

Sztab kryzysowy w terenie - 23.05.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


Loading...


Najtrudniejsza sytuacja panowała w rejonie ulic: Nad Potokiem, Wyzwolenia w Hałcnowie i wzdłuż potoku Kromparek w Komorowicach, gdzie interweniowały Wojska Obrony Terytorialnej i zawodowi żołnierze z Gliwic. W rejonie ulicy Słowackiego powstało spore rozlewisko wodne, które spowodowało zalewanie budynków mieszkalnych.

Przy ul. Konwojowej strażacy zabezpieczali zalewane przez wodę hale znajdującego się tam zakładu. Doszło również do zalania niektórych szkół i przedszkoli m.in. przy ulicy Karpackiej, Lipnickiej i Sempołowskiej.

Ewakuacja mieszkańców w Wilkowicach. Zbiornik może pęknąć - 23.05.2019 · fot. bielsko.info


W Wilkowicach w rejonie zbiornika na Wilkówce podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców. Ze względu na niekontrolowany przypływ wody istniało zagrożenie rozszczelnienia zapory. Przez całą noc strażacy wypompowywali wodę z zapory przy użyciu superwydajnych pomp.

Prezydent Miasta w dniu 24 maja 2019 r. o godz. 12.00 odwołał alarm przeciwpowodziowy obowiązujący na terenie Bielska-Białej. Jednocześnie przypominamy, że nadal w Bielsku-Białej obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszone 22 maja 2019 r. przez wojewodę śląskiego.

Intensywne opady deszczu w Bielsku-Białej - 22.05.2019 · fot. sid / bielsko.info, M.Martyniak, DarMor.Photo


Loading...


Strażacy cały czas prowadzą działania związane z wypompowywaniem wody z zalanych obiektów oraz układaniem worków z piaskiem.

Zapis relacji na żywo:RELACJA NA ŻYWO

Strona odświeża się automatycznie.

ab, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.