bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 2869

SM Beskidzka już nie grzeje

Za oknem piękna słoneczna pogoda, ale dalej zimno, szczególnie nocami - na szczęście kaloryfery w mieszkaniach bielskich spółdzielni mieszkaniowych są ciepłe.

ogrzewanie


Okazuje się jednak, że nie we wszystkich - władze Beskidzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej poprosiły o wyłączenie dostaw ciepła od środy, 25 kwietnia. Jak na razie jest to jedyna SM w Bielsku-Białej, która zdecydowała się, że kończy sezon grzewczy.

Prezes PK Therma, dystrybutora ciepła w mieście, Józef Niedokos stwierdził, że mieszkańcy innych bielskich spółdzielni mieszkaniowych nie powinni się martwić, że ich mieszkania będą przegrzewane - "Wszystkie węzły cieplne w Bielsku-Białej są odpowiednio opomiarowane i posiadają automatyczną regulację, która steruje dostawą ciepła do budynku w zależności od temperatury zewnętrznej. Dlatego też, gdy na zewnątrz będzie ciepło, kaloryfery staną się chłodniejsze nawet wtedy, gdy zawory termostatyczne na nich zamontowane będą otwarte maksymalnie."

ups / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.