bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 maja 2019
  • wyświetleń: 2800

Do końca 2020 roku ma powstać 100 punktów ładowania samochodów!

W sobotę 18 maja na terenie Ośrodka Doskonalenia Zawodowego ZIAD Bielsko-Biała S.A. pod Szyndzielnią bielszczanie mieli niebywałą okazję zobaczyć, a co najistotniejsze przetestować, kilkanaście samochodów elektrycznych różnych marek. Tego dnia otwarto także stację ładowania pojazdów elektrycznych

Elektryczny show na kółkach, czyli elektromobilność w Bielsku-Białej - 18.05.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


Każdy kierowca miał możliwość doświadczenia wrażeń jakie daje zrywność i bezgłośność „elektryka”. Miłośnicy jednośladów mogli z kolei sprawdzić jak sprawdzają się w ruchu miejskie i górskie rowery z napędem elektrycznym oraz elektryczne skutery.

Młodych, którzy lubują się w lekkich pojazdach elektrycznych przedstawiciele Fundacji OnBoard instruowali w jeździe na longbordach, a vis a vis tego traktu szkoleniowego można było zasięgnąć porad, jak ze zwykłego roweru zbudować elektryczny.

To pierwsze na Podbeskidziu wydarzenie promujące elektromobilność ściągnęło także właścicieli pojazdów elektrycznych. Pod Dębowcem pojawili się konstruktorzy elektrycznych przeróbek popularnych fiatów: Fiata 126p, czyli legendarnego Malucha i jego młodszego brata - Fiata 500.

Posiadacze "elektryków", którzy przyjechali na imprezę swoimi samochodami mogli skorzystać z otwartej w samo południe przez Prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego ogólnodostępnej stacji ładowania, która została zlokalizowana na parkingu przed Hotelem Dębowiec.

Do końca 2020 roku w Bielsku-Białej ma powstać 100 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Będzie to pewien przełom w motoryzacji, do którego trzeba się przygotować. Stąd pomysł na imprezę pod hasłem "Elektromobilność w praktyce". Dzień wcześniej w szkoleniu pod tym samym tytułem wzięło blisko siedemdziesięciu pracowników samorządowych oraz szefów jednostek miejskich i firm świadczących usługi na rzecz Gminy.

W myśl Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych przyszły rok ma być kluczowy dla szybkiego rozwoju tego segmentu transportu w polskich miastach. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych wyróżniło Urząd Miejski w Bielsku-Białej certyfikatem „Miasta przyjaznego elektromobilności”. Certyfikat odebrał w podczas piątkowego szkolenia z rąk przedstawiciela PSPA Z-ca Prezydenta Miasta Adam Ruśniak.

Szkolenie dla samorządowców oraz interaktywne wydarzenie dla mieszkańców „Elektromobilność w praktyce” zorganizowało Biuro Zarządzania Energią w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej oraz ZIAD Bielsko-Biała S.A.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.