Wiadomości

  • 18 maja 2019
  • wyświetleń: 1649

Na miejskich terenach zielonych rozkwitło 20 tys. roślin cebulkowych

Na terenach zielonych w Bielsku-Białej trwają prace związane z przygotowaniami do sezonu wiosenno-letniego. Wczesną wiosną w mieście rozkwitło około 20 tysięcy roślin cebulowych (krokusy, przebiśniegi, tulipany, narcyzy). Obecnie prowadzone jest nasadzenie kwiatów jednorocznych. W bieżącym roku będzie to blisko 40 tysięcy kwiatów takich jak: lobularia, bacopa, pelargonia rabatowa, begonia stale kwitnąca, niecierpek nowogwinejski, mecardonia, petunia, cynia i kocanka.

kwiaty
Na miejskich terenach zielonych rozkwitło 20 tys. roślin cebulkowych · fot. UM Bielsko-Biała


Jednocześnie Wydział Gospodarki Miejskiej zlecił obsadę waz, donic, skrzynek oraz wież kwiatowych (około 18 tysięcy sztuk kwiatów jednorocznych). Na terenach miejskich ustawionych będzie: 395 waz, 159 donic, 88 skrzynek oraz 3 wieże kwiatowe.

Na początku czerwca pojawi się niespodzianka związana z dodatkowym ukwieceniem miasta, która obecnie jest w fazie przygotowań przez Wydział Gospodarki Miejskiej.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.