Wiadomości

  • 17 maja 2019
  • wyświetleń: 2693

73-letnia bielszczanka uwierzyła oszustowi i straciła oszczędności

W Bielsku-Białej grasują oszuści. Wczoraj kilkanaście osób odebrało telefon od rzekomego członka rodziny, który miał mieć wypadek komunikacyjny i potrzebuje pieniędzy, żeby wykupić się od odpowiedzialności.

Do 73-letniej mieszkanki Bielska-Białej, wczoraj około godziny 13.00 zadzwonił mężczyzna, który płacząc podawał się za jej wnuczka. Powiedział, że spowodował śmiertelny wypadek samochodowy i potrzebuje pieniędzy, żeby zostać uwolnionym. Udało mu się uśpić czujność kobiety, która przekazała oszustowi wszystkie swoje oszczędności.

- Przestępcy dzwonią do osób starszych i podają się za członka rodziny, który miał wypadek komunikacyjny i pilnie potrzebuje dużej sumy pieniędzy żeby wykupić się od odpowiedzialności. Ostrzegamy, to popularna metoda oszustwa! Najczęściej proszą o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ostrzegamy Seniorów oraz ich najbliższych, aby nie dali się oszukać - apeluje policja.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.