bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2019
  • wyświetleń: 2634

Wędrująca szpitalna biblioteka trafi na stałe do Szpitala Pediatrycznego

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej otrzyma bajkowóz - mobilną bibliotekę dla małych pacjentów szpitala.

Wędrująca szpitalna biblioteka · fot. materiały prasowe


Bajkowóz, bo tak nazwały mobilną bibliotekę dzieci, to dwie kolorowe kamieniczki na kółkach wyposażone w ponad sto nowych wybranych książek i szufladki z magicznymi bajkowymi gadżetami. Są nie tylko biblioteką, ale przede wszystkim narzędziem pracy z dziećmi dla szpitalnych pedagogów.

Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka to projekt realizowany przez Fundację Serdecznik z Poznania. W ramach projektu fundacja buduje, wyposaża i przekazuje bezpłatnie oddziałom dziecięcym szpitali w całej Polsce Bajkowozy - Wędrujące Biblioteki. Realizując zajęcia i warsztaty na terenie szpitali dostrzegliśmy potrzebę i możliwość zrobienia czegoś więcej. I tak narodził się pomysł, żeby to książki i ludzie z pasją, a nie pomieszczenia, stworzyli razem nowy szpitalny oddział - Oddział Bajka.

Bajkowóz zaprojektowany w kształcie kolorowych ruchomych kamieniczek wyposażono w ponad 100 starannie wyselekcjonowanych książek. Bajkowozy są nie tylko biblioteką, ale w założeniu służyć mają jako punkt oparcia do pracy pedagogów z dziećmi na oddziałach szpitalnych. Wyposażone są w szufladki z wieloma "magicznymi" przedmiotami, ruchomymi półkami, miejscem na teatrzyk kukiełkowy oraz pulpitami do pracy z książką.

Opiekunem Bajkowozu na terenie szpitala została Książnica Beskidzka.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.