bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 maja 2019
  • wyświetleń: 13629

[ZDJĘCIA] Dramatyczna walka o życie kierowcy na środku osiedla

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W środę, 15 maja około godziny 16:00 na osiedlu Karpackim w Bielsku-Białej rozegrały się dramatyczne sceny. Kierowca Peugeota jadący wąską osiedlową ulicą uderzył w barierki. Starszy mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia. Ruszyła dramatyczna akcja ratunkowa.

Akcja ratunkowa na os. Karpackim - 15.05.2019 · fot. nadesłane przez czytelników


Kolizja miała miejsce najprawdopodobniej na skutek problemów zdrowotnych. Na pomoc ruszyli świadkowie i wezwane na miejsce służby ratunkowe. Reanimacja prowadzona w gęstym deszczu trwała blisko godzinę. Wysiłki świadków i ratowników medycznych opłaciły się. Funkcje życiowe u pacjenta powróciły. Trafił on do szpitala, gdzie fachowo zajęli się nim lekarze.

To zdarzenie pokazuje jak ważna jest prawidłowa reakcja i pierwsza pomoc niesiona przez świadków. Dojazd karetki pogotowia ratunkowego to w najlepszym przypadku kilka minut. To cenny czas, który powinni wykorzystać świadkowie. Tak było nie tylko w przypadku osiedla Karpackiego. Przed południem na ulicy Warszawskiej zasłabł mężczyzna. Jeden z kierowców, który widział leżącego na chodniku człowieka postanowił się zatrzymać i sprawdzić co jest powodem takiego stanu rzeczy. Ta decyzja uratowała życie poszkodowanego, który w odpowiednim momencie otrzymał fachową pomoc.

Loading...

sid / bielsko.info
źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj