Wiadomości

  • 14 maja 2019
  • wyświetleń: 3314

Wniosek Solidarności o nadanie nazwy rondu. Ogłoszono konsultacje

Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność" zwrócił się do prezydenta miasta z wnioskiem o nadanie jednemu z istniejących rond w Bielsku-Białej nazwy - Trzeciego Szeregu Solidarności. Jarosław Klimaszewski ogłosił konsultacje społeczne w tej sprawie.

rondo dmowskiego
Rondo w ciągu ulicy Romana Dmowskiego · fot. bielsko.info


Internetowe konsultacje dotyczą projektu uchwały w sprawie nadania rondu w ciągu ulicy Romana Dmowskiego w Bielsku-Białej nazwy - Trzeciego Szeregu Solidarności. Uwagi i opinie dotyczące projektu uchwały można zgłaszać drogą elektroniczną na adres e-mail: konsultacjenazwyulic@um.bielsko.pl.

Wniosek o nadanie jednemu z istniejących rond w Bielsku-Białej nazwy - Trzeciego Szeregu Solidarności, został złożony przez Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność". W uzasadnieniu Wnioskodawca wskazał, że Podziemna Regionalna Komisja Wykonawcza "Trzeci Szereg Solidarności" Regionu Podbeskidzie działała nieprzerwanie od pierwszych dni wprowadzenia stanu wojennego w grudniu 1981 r. aż po legalizację "Solidarności" w kwietniu 1989 r.

Była to jedna z największych i trwałych konspiracyjnych struktur podziemnych Solidarności w kraju. Skupiała w swoich szeregach ludzi oddanych walce o wolną Polskę. Zgodnie z wnioskiem nadanie wskazanej nazwy pozwoli na uhonorowanie patriotycznych postaw i ofiar wielu mieszkańców Bielska-Białej, zaangażowanych w niepodległościowy zryw i działających na rzecz odzyskania swobód obywatelskich i praw pracowniczych.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.