bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2019
  • wyświetleń: 4833

OSP Lipnik w końcu doczeka się nowego wozu ratowniczo-gaśniczego

W Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa śląskiego. Obietnicę zakupu nowego wozu otrzymała też OSP Lipnik.

OSP Lipnik
Star 244 · fot. OSP Lipnik


- Zakup tych samochodów pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa. Inwestycje w straż pożarną to inwestycje w bezpieczeństwo obywateli. Dzisiaj trudno byłoby sobie wyobrazić system bezpieczeństwa państwa bez działań straży pożarnej. Na zakończenie swojego wystąpienia podziękował wszystkim podmiotom za wsparcie finansowe i złożył życzenia z okazji Dnia Strażaka - poinformował obecny na uroczystości wiceminister Jarosław Zieliński.

Z kolei komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski zabierając głos, podkreślił, iż od kilku lat zwiększają się środki finansowe z budżetu państwa, przeznaczone na zakup sprzętu i samochodów pożarniczych. Podziękował także samorządowcom za wsparcie finansowe, bez którego nie byłby możliwy zakup tylu samochodów. Przypomniał również, iż zakupy te są finansowane także ze środków finansowych, pochodzących z ubezpieczeń.

Nowy samochód, który trafi do OSP Lipnik, zastąpi wysłużonego Stara 244 z 1986 roku. Wozy strażackie otrzymają także cztery jednostki ochotnicze z terenu powiatu bielskiego: OSP Świętoszówka, OSP Rudzica, OSP Godziszka, OSP Zabrzeg.

Całkowita wartość promes to ponad 30 mln złotych, z czego ponad 15 mln złotych pochodzi ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.