bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 2584

Kolejny zakaz stadionowy

Podczas ligowego meczu pomiędzy drużynami TS Podbeskidzie a Wisłą Kraków na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej 26-latek z województwa małopolskiego zaczął zachowywać się niewłaściwie. W rezultacie został zatrzymany przez policję, a bielski sąd orzekł karę grzywny oraz tzw. zakaz stadionowy.

Zaczęło się od tego, że kibic Wisły Kraków zmagania drużyn postanowił obejrzeć z sektora przeznaczonego dla kibiców gospodarzy. Poproszony przez służby porządkowe o opuszczenie sektora i zajęcie przypisanego mu miejsca, nie zamierzał się jednak zastosować do poleceń. Swoje niezadowolenie manifestował agresywnym zachowaniem.

Kibic został zatrzymany. W niedzielę doprowadzono go do sądu na rozprawę. Sąd uznał mężczyznę za winnego i orzekł karę grzywny w wysokości 2000 złotych oraz trzyletni zakaz wstępu na mecze piłki nożnej rozgrywane w ramach ekstraklasy, na mecze TS Podbeskidzia i Wisły Kraków oraz mecze polskiej kadry narodowej i wszystkie mecze rozgrywane w ramach Euro 2012.

Zakaz połączony został z obowiązkiem stawiennictwa mężczyzny w jednostce policji właściwej ze względu na miejsce jego pobytu w czasie rozgrywania meczu.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.