bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 maja 2019
  • 27 maja 2019
  • wyświetleń: 8641

Manifestacja katolików z Bielska-Białej. Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielę 26 maja kilkaset osób - rodziny, osoby z różnych wspólnot, środowisk i organizacji, duchowni oraz świeccy - zamanifestowało publicznie swój pozytywny stosunek do wartości życia, małżeństwa i rodziny. Podczas Marszu dla Życia i Rodziny, który zakończył się Festynem Caritas, nie zabrakło świadectw wiary.

Marsz dla Życia i Rodziny - 26.05.2019 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Szósty w historii stolicy Podbeskidzia Marsz dla Życia i Rodziny wyruszył spod bielskiej katedry, gdzie wcześniej ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel przewodniczył koncelebrowanej Eucharysti.

Uczestnicy bielskiego marszu szli przez ulice Starego Miasta do Parku Słowackiego, gdzie odbył się festyn rodzinny z Caritas. Po drodze prowadzący kolorowy pochód Krzysztof Rycak zaproponował trzy symboliczne przystanki - odwołujące się do trzech cnót - wiary, nadziei i miłości.

Nadzieję ucieleśniały dzieci z Katolickiego Przedszkola Świętej Rodziny „Serduszko”, które przedstawiły swój program artystyczny w otoczeniu wzruszonych rodziców. O wierze opowiedział ks. Marcin Hałas, duszpasterz młodzieży ze Złotych Łanów, który zachęcił do oddania życia Jezusowi, a miłość reprezentowały małżeństwa o różnym stażu i ich dzieci. Podczas przystanku przed Zamkiem o swej drodze do Boga opowiedział sam prowadzący, a specjalna grupa bielskich tancerzy odtańczyła break-dance, nagrodzony gromkimi brawami.

Marsz dla Życia i Rodziny - 26.05.2019
Marsz dla Życia i Rodziny - 26.05.2019 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Przez cały marsz muzyczny akompaniament i naukę tańca zapewniali młodzi ludzie z „Bagna” - z duszpasterstwa salwatoriańskiej parafii NMP Królowej Świata w Bielsku-Białej. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej i szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego rozdawali gadżety związane z marszem: chusty z jego logo, wiatraczki, balony, figurki małych “Jasi” - modeli dzieci w łonie matki.

Odbyły się specjalne konkursy z nagrodami - dla najstarszego i najmłodszego uczestnika marszu, a także najliczniejszej rodziny i małżeństwa z najdłuższym i najkrótszym stażem. Tę ostatnią kategorię wygrali Oliwia i Mateusz Izworscy, połączeni od dwóch lat węzłem sakramentalnym. Najstarszym uczestnikiem marszu okazał się 88-letni Jan Graff, najmłodszym 20-dniowy Maksymilian Wieja, syn Marii i Grzegorza. Najliczniejsza rodzina uczestnicząca w marszu - 9 osób tworzących rodzinę Więcków - otrzymała możliwość wzięcia udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej oraz kolacji w jednej z bielskich restauracji. Małżeństwo z najdłuższym stażem, które wzięło udział w marszu, to Urszula i Wacław Sobierajowie. Są ze sobą od 47 lat.

Marsz dla Życia i Rodziny - 26.05.2019
Marsz dla Życia i Rodziny - 26.05.2019 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Organizatorami bielskiego Marszu dla Życia i Rodziny oraz festynu byli: kurialny wydział duszpasterstwa rodzin, Caritas diecezji bielsko-żywieckiej oraz Zespół Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku Białej.

Marsz swoim patronatem objęli bp Roman Pindel oraz prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

ab / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.