bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 maja 2019
  • 9 maja 2019
  • wyświetleń: 7478

Kierowca groził policjantowi "koktajlem Mołotowa"!

Policjant na urlopie znalazł się we właściwym miejscu i o właściwym czasie. W niedzielę na jeden z parkingów przy ul. Szewczyk w Bielsku-Białej, gdzie parkował podjechało osobowe Audi A3. Kierowca i pasażerowie po wyjściu zaczepili go, nie wiedząc, że jest policjantem i chcieli wyrzucić z zajmowanego miejsca parkingowego. Kiedy zaczepki nie poskutkowały pasażer wyjął w samochodu butelkę z łatwopalną cieczą i zapalniczkę i grożąc - kazał mu odjechać z parkingu.

Do zdarzenia doszło pod koniec majówki. W niedzielę po godzinie 23.00 na parking, gdzie akurat znajdował się policjant będący na urlopie - st.sierż. Bartłomiej Wyskanycz z Komisariatu IV Policji w Bielsku-Białej - samochodem osobowym podjechało trzech nietrzeźwych mężczyzn. Kiedy zobaczyli parkującego innego mężczyznę zaczepili go i chcieli wyrzucić z parkingu - nie wiedzieli, że jest policjantem.

Kiedy zaczepka nie pomogła jeden z pasażerów wyjął z samochodu butelkę, tzw. "koktajl Mołotowa" i zapalniczkę i przy użyciu gróźb oraz wulgarnych słów chciał wyrzucić mężczyznę z parkingu. Policjant szybko wezwał na miejsce posiłki. Kiedy przyjechali mundurowi z czwartego komisariatu cała trójka awanturowała się z policjantem. Aby ich uspokoić konieczne było zastosowanie chwytów obezwładniających i kajdanek, a na miejsce oficer dyżurny skierował dodatkowe patrole ze służby ponadnormatywnej.

Badanie alkomatem kierowcy, który przyjechał Audi wykazało ponad dwa promile w organizmie. Pasażerowie pojazdu też byli upojeni alkoholem. Cała awanturnicza trójka - kierowca i dwóch pasażerów została doprowadzona do izby wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu 35-letni mieszkaniec Bielska-Białej za jazdę na podwójnym gazie usłyszał zarzut przestępstwa; grożą mu 2 lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Pasażer; 34-latek z powiatu bielskiego, za bezprawne groźby z użyciem koktajlu Mołotowa może trafić do więzienia nawet na 3 lata. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.