bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 maja 2019
  • 12 maja 2019
  • wyświetleń: 5014

Therma planuje uciepłowienie dwóch ulic w centrum miasta

W ramach działań zmierzających do poprawy jakości powietrza w centrum Bielska-Białej i likwidacji źródeł niskiej emisji Przedsiębiorstwo Komunalne „Therma” planuje uciepłownienie rejonu ulicy Norberta Barlickiego i ulicy Cechowej.

bielskobiala,bielsko,barlickiego,ulica,droga,kamienice,fotodnia,instagram
Ulica Barlickiego w Bielsku-Białej


Na rok 2020 przewidziane jest rozpoczęcie budowy sieci ciepłowniczej w tym rejonie miasta, co umożliwi dostawę ciepła systemowego dla potrzeb ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej dla budynku. Sieć ciepłownicza będzie budowana od strony Placu Fabrycznego. Celowe jest, aby przy projektowaniu i budowie sieci byli uwzględnieni wszyscy potencjalni odbiorcy ciepła.

Warunkiem przyłączenia do sieci ciepłowniczej jest wyposażenie budynku w instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej (opcjonalnie). Nie ma możliwości technicznych przyłączenia do sieci pojedynczych lokali (mieszkań). Dostawa ciepła sieciowego powinna objąć docelowo wszystkie lokale w budynku.

Wspólnoty mieszkaniowe budynków, w których obecnie dla celów ogrzewania wykorzystywane są piece węglowe mogą skorzystać z dotacji Urzędu Miejskiego do wykonania instalacji c.o. budynku.
W związku z powyższym wspólnoty mieszkaniowe, właściciele i zarządcy budynków zainteresowani dostawą ciepła systemowego dla potrzeb ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej budynku proszeni są o kontakt mailowy na adres: ucieplownienie@therma.bielsko.pl.

Therma
wstępna trasa sieci ciepłowniczej · fot. Therma

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.