bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 maja 2019
  • 11 maja 2019
  • wyświetleń: 4402

Firma Murapol wesprze rozbudowę górskich ścieżek rowerowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Grupa Murapol została partnerem strategicznym projektu rozbudowy kompleksu ścieżek rowerowych Enduro Trails. Umowa, zawarta na okres 3 lat, zakłada wsparcie rozbudowy oraz późniejszej promocji tras rowerowych, rozciągających się pomiędzy Kozią Górą i Szyndzielnią, aż po Małe Skrzyczne, a także organizacji corocznych zawodów Murapol Enduro Trails.

Otwarcie Enduro Trails - Bielsko-Biała - 03.10.2015
Otwarcie Enduro Trails - Bielsko-Biała - 03.10.2015 · fot. UM Bielsko-Biała


Poza Grupą Murapol partnerem projektu Enduro Trails jest firma Tatry Mountain Resort oraz miasto Bielsko-Biała, gmina Szczyrk i gmina Bystra, na terenach których powstaną trasy rowerowe.

Enduro Trails to kolejne przedsięwzięcie z obszaru kolarstwa górskiego, w które zaangażował się Murapol. We wcześniejszych latach firma wspierała poszczególne etapy tworzenia sieci 12 ścieżek Enduro Trails - Bielsko-Biała, których właścicielem jest miasto Bielsko-Biała, a także sponsorowała zawody enduro rozgrywane na trasach bielskiego kompleksu.

- Od wielu lat wspieramy zarówno sport profesjonalny, jak i inne inicjatywy propagujące aktywność fizyczną wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Jednym z takich projektów są ścieżki rowerowe Enduro Trails. Od samego początku mocno kibicowaliśmy bielskim pasjonatom z Eco Riders i inicjatywie utworzenia singletracków, najpierw na Koziej Górze, potem Szyndzielni. Z dużą satysfakcją obserwowaliśmy, jak powstają kolejne trasy, a z bielskich ścieżek korzysta coraz więcej kolaży górskich z całej Polski, a także Czech czy Słowacji. Dziś ścieżki Enduro Trails są jedną z największych sportowych atrakcji Bielska-Białej i bez wątpienia przyczyniły się do wzrostu atrakcyjności turystycznej naszego miasta oraz całego regionu - mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

- Pięć lat temu, gdy w zgłoszeniu projektu górskich ścieżek rowerowych do Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej uzasadniałem, że nowoczesne trasy enduro mogą stać się podstawowym produktem turystycznym naszego regionu, wielu się uśmiechało. Dziś chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, wystarczy zobaczyć, co dzieje się w okolicy bielskich Błoni w dowolny słoneczny weekend. Położenie naszego regionu, klimat, charakter gór i istniejąca już infrastruktura turystyczna faktycznie dają ogromne możliwości, jeśli chodzi o dalszy rozwój projektu Enduro Trails. Znów wyprzedzając nieco rzeczywistość, można powiedzieć, że w ciągu najbliższych lat mamy szansę być ośrodkiem znanym nie tylko w Polsce czy w tej części Europy, ale i na Świecie. Prosta analiza danych dotyczących rozwoju najbardziej znanych ośrodków kolarstwa górskiego na świecie (jak np. kanadyjskiego Whistler), tylko to potwierdza: mamy więcej ludzi w regionie, krótsze zimy, porównywalną infrastrukturę wyciągową i szybko się rozwijamy. Nawiązana obecnie współpraca z Tatra Mountain Resort i Szczyrkiem oraz firmą Murapol, to bardzo zdecydowany krok w tym właśnie kierunku - mówi Jakub Jonkisz, autor projektu Enduro Trails.

Od momentu powstania pierwszych czterech tras w 2015 roku, ścieżki na Koziej Górze i Szyndzielni cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno rowerzystów górskich z najbliższych okolic, jak i miłośników sportów rowerowych z całej Polski i nie tylko. W 2018 r. zostały nagrodzone przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w 9. edycji konkursu "Marka-Śląskie" w kategorii "Turystyka i rekreacja".

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj