bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 maja 2019
  • wyświetleń: 8364

[FOTO] Spłonął pustostan w Starym Bielsku. Czy to sprawka podpalacza?

Siedem zastępów straży pożarnej interweniowało w związku z pożarem pustostanu przy ul. Rafowej w Bielsku-Białej (dzielnica Stare Bielsko). Zgłoszenie wpłynęło do służb w niedzielę około godziny 1:30. Sytuacja była bardzo poważna. Cały obiekt znajdował się w ogniu.

Pożar pustostanu przy ul. Rafowej - 5.05.2019 · fot. nadesłane przez czytelnika


Strażacy mieli spore trudności z precyzyjnym zlokalizowaniem miejsca pożaru. Pustostan znajdował się ok. 200 metrów od drogi asfaltowej i około 30 metrów od wąskiej gruntowej drogi prowadzącej do okolicznych posesji. Wokół znajdują się gęste zarośla, które utrudniały orientację w zadymionym terenie podczas intensywnych opadów deszczu.

Budynek spłonął doszczętnie. Dogaszanie potrwa do godzin porannych. Ze wstępnych informacji wynika, że wewnątrz nikogo nie było. Od dłuższego czasu w Starym Bielsku dochodzi do pożarów pustostanów, altan i stodół. Okoliczni mieszkańcy są przekonani, że to sprawka podpalacza. Sprawę bada policja.

Początkiem roku w odstępie zaledwie półtora miesiąca w tej okolicy doszło do pięciu podobnych pożarów. Pisaliśmy o tym w artykule: [FOTO] W Starym Bielsku grasuje podpalacz? Piąty obiekt w ogniu!

Pożar pustostanu przy ul. Rafowej - 5.05.2019 · fot. sid / bielsko.info

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.