bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2019
  • wyświetleń: 1958

Startuje ogólnopolska akcja „SiejeMY Słońce”

Za nami:

7 maja o godz. 10.00 na Rynku w Bielsku-Białej Fundacja Ekologiczna ARKA oraz Waldorfska Szkoła Podstawowa startuje z akcją edukacyjną „SiejeMY Słońce”, podczas której w całej Polsce siejemy, sadzimy słoneczniki.

Startuje ogólnopolska akcja „SiejeMY Słońce”
fot. Fundacja Arka


W tym dniu każdy będzie mógł otrzymać kopertę z nasionami tych pięknych kwiatów. Podczas inauguracji będziemy sadzić z dziećmi wyhodowane sadzonki słonecznika do doniczek z recyklingu.

Głównym motywem akcji będzie słonecznik - najbardziej słoneczny z naszych kwiatów. Program zaplanowany jest na kwiecień - wrzesień 2019 roku. Słonecznik jest także symbolem wielu światowych działań ekologicznych.

Startuje ogólnopolska akcja „SiejeMY Słońce”
fot. Fundacja Arka


Akcja promuje proste działania ekologiczne, w szczególności skupione na pomocy pszczołom, ptakom. Będziemy promować zakładanie ekologicznych ogrodów owocowo-warzywnych. Produkując owoce i warzywa we własnym ogrodzie w sposób przyjazny dla środowiska mamy zdrowszą żywność i ogromną satysfakcję.

W ramach programu stworzymy prostą stronę internetową z mapą posadzonych słoneczników, pakiety edukacyjne dla szkół i przedszkoli, a w szczególności będziemy realizowali przestrzenne działania promocyjne w centrach miast.

Startuje ogólnopolska akcja „SiejeMY Słońce”
fot. Fundacja Arka


W programie będziemy zachęcali placówki oświatowe do tworzenia niewielkich miejsc przyjaznych ludziom, zwierzętom i przyrodzie. Ogrody dla pszczół i innych zapylaczy, ptaków, w których będą sadzone wychodowane wcześniej słoneczniki.

W okresie wakacyjnym takie miejsca powinny mieć wyznaczonych swoich opiekunów. Program zostanie podsumowany we wrześniu podczas Święta Słonecznika poprzez organizację barwnych pochodów, happeningów, wystaw zdjęć oraz ogólnopolski konkurs.

ups / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.