bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 maja 2019
  • wyświetleń: 14278

[FOTO] Poważny wypadek na zboczu Szyndzielni. W akcji GOPR i LPR!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W środę, 1 maja na trasach rowerowych EnduroTrails miał miejsce poważny wypadek. Rowerzysta zjeżdżający trasą o nazwie Rock'N"Rolla przewrócił się okolicach przełęczy Kołowrót (na zboczu Szyndzielni).

Wypadek na Rock'N"Rolla w kompleksie EnduroTrails - 1.05.2019 · fot. GOPR Beskidy


Jak informują ratownicy grupy GOPR Beskidy, poszkodowany w wyniku upadku na kilka minut stracił przytomność oraz doznał wielu urazów, m.in. głowy i klatki piersiowej. Na miejsce udał się zespół ratowników górskich samochodem terenowym. Zdecydowano również o zadysponowaniu śmigłowca LPR, który w drodze na miejsce akcji wziął na pokład ratowników GOPR i został przystosowany do działań z użyciem technik linowych. Poszkodowany został ewakuowany z przełęczy przez śmigłowiec przy użyciu techniki „długiej liny”.

Trasa Rock'N'Rolla to najdłuższa i najbardziej urozmaicona trasa w kompleksie EnduroTrails. Zaczyna się przy górnej stacji kolei gondolowej na Szyndzielni i zjeżdża na Przełęcz Sipa (Kozia) i dalej prowadzi krótkim podjazdem do schroniska na Koziej Górze (stąd można wybrać jedną z pięciu innych tras i zjechać dalej, aż na Błonia lub do Cygańskiego Lasu). Trasa ta w górnej części posiada spore i czasem dosyć strome bandy a w środkowej i dolnej sporo miejsc pozwalających „polatać” (wszystkie da się też przejechać bez odrywania od ziemi). Na trasie są także trzy punkty widokowe, pierwszy pozwala zobaczyć Kotlinę Żywiecką, drugi Bielsko, zaś z trzeciego widać zbocza Magurki a czasami na horyzoncie Tatry.

sid / bielsko.info
źródło: GOPR Beskidy, EnduroTrails

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj