bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2822

[ZDJĘCIA] Kampania wyborcza kandydata SLD pod bramą FCA Poland

W piątek przed bramą główną FCA Poland były poseł SLD, kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego, wraz ze swoim sztabem zachęcał pracowników bielskiej fabryki do oddania na niego głosu. Przed wejściem do zakładu odbył się także krótki briefing prasowy, w którym obok Marka Balta uczestniczyli także przedstawiciel Związku Zawodowego Przemysłu Motoryzacyjnego "Metalowcy" Stanisław Młynarczyk oraz lider lokalnych struktur SLD Przemysław Koperski.

Kampania wyborcza kandydata SLD pod bramą FCA Poland - 26.04.2019 · fot. bielsko.info


- Naszym celem jest przeforsowanie modelu pensji minimalnej na tym samym poziomie we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Podobnie powinno być z warunkami socjalnymi, bo ludzie są tacy sami w Portugalii, Polsce, Francji czy Niemczech - mówił Marek Balt, kandydat Koalicji Europejskiej do europarlamentu.

Były poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest zdania, że rząd Prawa i Sprawiedliwości oddala nas od Unii Europejskiej, przez co Polska może otrzymać z unijnego mniej pieniędzy.

- Polska to nasz wspólny dom, w którym mieszkają ludzie o różnych poglądach politycznych, mają różne wierzenia. Ten dom jest zlokalizowany w osiedlu, które nazywa się Unia Europejska. SLD i Koalicja Europejska chce, żeby Polska nadal była na tym osiedlu , żeby obecna władza nie odgrodziła nas murem od tego osiedla - mówił Balt.

Kampania wyborcza kandydata SLD pod bramą FCA Poland - 26.04.2019
Kampania wyborcza kandydata SLD pod bramą FCA Poland - 26.04.2019 · fot. bielsko.info


Przewodniczący Związku Zawodowego Przemysłu Motoryzacyjnego "Metalowcy" Stanisław Młynarczyk odniósł się do sytuacji w spółkach FCA Poland, FCA Powertrain i walce pracowników o podwyżki.

- Sprawa płacy jest bardzo ważna. Prowadzimy rozmowy, w następnym tygodniu odbędzie się ich kolejna tura. Oprócz tej płacy oczekujemy od Fiata rozwoju. Mamy w tej chwili trzy modele silników w Bielsku-Białej, natomiast zapotrzebowanie na nie w Europie jest połowę niższe niż to miało miejsce w 2012 czy 2013 roku. To jest poważny problem, o którym mówimy. Nie mamy nowego modelu silnika. Tu jest potrzeba zainteresowania rządu polskiego - podkreślił Stanisław Młynarczyk.

Szef lokalnych struktur SLD zachęcił wszystkich bielszczan do głosowania na Marka Balta, który otrzymał wysokie, drugie miejsce na liście Koalicji Europejskiej okręgu nr 11.

Kampania wyborcza kandydata SLD pod bramą FCA Poland - 26.04.2019
Kampania wyborcza kandydata SLD pod bramą FCA Poland - 26.04.2019 · fot. bielsko.info


- Warto przypomnieć, że w latach 2011-2015, kiedy w Sejmie nie było naszego socjaldemokratycznego przedstawiciela, to właśnie poseł Marek Balt prowadził w Bielsku-Białej swoje biuro parlamentarne, w którym wielu mieszkańców naszego regionu otrzymało wsparcie - dodał Przemysław Koperski.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.