Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2036

Ruszyły warsztaty teatralne dla młodzieży w Banialuce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Ruszyły warsztaty teatralne realizowane w ramach projektu „Surfuj z kulturą i poznaj magię teatru” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury organizowane przez Teatr Lalek Banialuka

W pięciu bielskich szkołach ponadpodstawowych: Zespole Szkół Ekonomicznych, Zespole Szkół Gastronomicznych i Handlowych, Zespole Szkół Technicznych i Handlowych, Zespole Szkół Specjalnych oraz Ośrodku Edukacji Sokrates zrealizowane zostaną trzy warsztaty teatralne. Młodzież dowie się na czym polega animacja lalek i przedmiotów, charakteryzacja oraz projektowanie scenografii teatralnej.

Warsztaty poprowadzą artyści i pracownicy Teatru Lalek Banialuka Magdalena Obidowska, Katarzyna Dendys-Kosecka, Małgorzata Jankowska, Monika Jędrzejewska, Włodzimierz Pohl, Piotr Tomaszewski, Robert Marciniak oraz mistrzynie charakteryzacji teatralnej i filmowej Maria Dyczek i Beata Bojda. Ponadto uczestnicy projektu odwiedzą bielski teatr lalek, gdzie zobaczą przedstawienie „Tuwim i…” w reżyserii Pawła Aignera i będą mieli okazję zajrzeć do pracowni teatralnych i poznać teatr od kulis (po teatrze oprowadzać będą aktorzy Banialuki Małgorzata Bulska, Maria Byrska, Katarzyna Pohl, Barbara Rau i Radosław Sadowski).

Udział w projekcie będzie niezapomnianą lekcją żywego teatru lalek - teatru wszystkich, którzy pragną rozwijać swoją wyobraźnię - skarbu, z którego możemy czerpać przez całe życie.

Projekt wspierają: KLINGSPOR sp. z o.o. w Bielsku-Białej, AQUA S.A. w Bielsku-Białej, Barbara i Jerzy Skwarna oraz ZIAD Bielsko-Biała S.A.

banialuka

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.