Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3038

Piesi znów mogą korzystać z chodnika wzdłuż muru zamku

Chodnik wzdłuż wyremontowanego muru oporowego pod Zamkiem książąt Sułkowskich jest już dostępny dla pieszych.

Chodnik wzdłuż zamku jest już dostępny dla pieszych - 26.04.2019 · fot. bielsko.info


W połowie kwietnia zakończył się remont muru oporowego wzdłuż ulicy Zamkowej. Prace rozpoczęły się w połowie czerwca ubiegłego roku. Planowo roboty miały być skończone w grudniu, jednak ze względu na zwiększony zakres inwestycji - wymiana około połowy cegieł na nowe - przeciągnęły się do wiosny.

Tarasy zamkowe na koronie murów nadal nie będą dostępne dla mieszkańców. - Z marszu rozpoczynamy dalszy ciąg prac, czyli rewitalizację całego otoczenia zamku - wymianę nawierzchni i instalacji podziemnych dziedzińca zewnętrznego, na którym obecnie znajduje się parking. Prace obejmą także remont drogi kamiennej od strony placu Chrobrego oraz rewitalizacje tarasu widokowego od strony Teatru Polskiego - dodaje dyrektor.

Przetarg na zagospodarowanie terenu wokół zamku zostanie ogłoszony w maju br. Inwestycja powinna zakończyć się w 2020 roku.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.