Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1951

Dwaj Ukraińcy dotkliwie pobili i okradli swojego rodaka

Śledczy z bielskiej komendy zatrzymali dwóch sprawców wymuszenia rozbójniczego w wieku 31 i 36 lat, którzy przy użyciu kija bejsbolowego i kastetów okradli 30-letniego mężczyznę. Łupem agresorów padło tysiąc złotych w gotówce i złoty łańcuszek wart kolejne 3 tysiące złotych. Sprawcy decyzją bielskiego sądu zostali tymczasowo aresztowani. Za przestępstwo rozbójnicze grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w przedświątecznym tygodniu. Do 30-letniego obywatela Ukrainy przyjechali jego dwaj rodacy. Mężczyzna znał ich z hotelu pracowniczego, w którym kiedyś razem zamieszkiwali. Niczego nie podejrzewając, wyszedł z nimi na ulicę obok swojego aktualnego miejsca zamieszkania. Wtedy dwaj mężczyźni napadli na 30-latka i kilka razy uderzyli go kijem bejsbolowym. Następnie grożąc mu dalszą przemocą, zażądali od niego 3 tysięcy złotych.

Pokrzywdzony nie był im nic winien. Na pytanie, dlaczego ma im płacić dowiedział się, że jest to kara za rzekome nieprawdziwe informacje, które na ich temat rozpowiadał. 30-latek w obawie o swoje życie i zdrowie zgodził się przekazać im pieniądze. Z bankomatu wypłacił tysiąc złotych, który odebrali mu napastnicy. Ponieważ kwota ich nie zadowoliła, zażądali od niego złotego łańcuszka, który miał założony na szyi. Bezbronny 30-latek oddał im wart 3 tysiące złotych przedmiot.

Kiedy sprawcy odjechali, pokrzywdzony zawiadomił policję. Sprawą zajęli się śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Policjanci ustalili, gdzie mogą ukrywać się sprawcy. Pierwszy z nich został zatrzymany tego samego dnia, a kolejny już następnego poranka.

Kryminalni zebrali niezbędne dowody, dzięki którym prokurator zajmujący się sprawą mógł wystąpić do sądu o tymczasowe aresztowanie wobec 31 i 36-latka. Sędzia rozpatrujący sprawę nie miał wątpliwości, że podejrzani powinni czekać na wyrok w izolacji. Za wymuszenie rozbójnicze grozi im teraz do 10 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.