Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 4378

Koleje Śląskie wydłużają trasę pociągu w kierunku Tatr

Ze względu na prace remontowo-modernizacyjne niemożliwy jest dojazd pociągów Kolei Śląskich do Zakopanego. Dobra wiadomość jest jednak taka, że udało się wydłużyć bieg pociągu do Nowego Targu.

Bezpośredni pociąg z Bielska-Białej do Zakopanego - 29.04.2017
Bezpośredni pociąg z Bielska-Białej do Zakopanego - 29.04.2017 · fot. bielsko.info


Przyczyną skrócenia trasy do Zakopanego są prace modernizacyjno-remontowe prowadzone na odcinku Nowy Targ - Szaflary. Z tego względu od 10 marca pociągi Kolei Śląskich nie mogły dojeżdżać do stolicy polskich Tatr, kończąc swój kurs w Rabce-Zdroju. Na czas majówki udało się jednak uzyskać wydłużenie tej trasy do Nowego Targu, dzięki czemu ewentualna przesiadka na inne środki transportu do Zakopanego powinna być dużo łatwiejsza.

Warto przy tym pomyśleć również o innych miejscowościach atrakcyjnych turystycznie, które znajdują się na linii S51, jak np. Sucha Beskidzka czy Jeleśnia (skąd bezpłatnym autobusem można dojechać do Korbielowa). Miłośników kolei zaciekawić może natomiast Chabówka i znajdujący się tam Skansen Taboru Kolejowego.

- Przy okazji przypominamy także, że na czas prowadzonych prac pociągi do Zakopanego zmieniły swoją tradycyjną nazwę handlową z Ornaka na Diablaka, co stanowi nawiązanie do nazwy szczytu górskiego. Pełny rozkład jazdy pociągów linii S51 można znaleźć na naszej stronie w Liniowym Rozkładzie Jazdy - informują Koleje Śląskie.

nowy targ
Rozkład jazdy pociągów na linii Katowice - Nowy Targ

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.