Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3187

Krótka ucieczka pijanego kierowcy BMW przed policją

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku zatrzymali 23-latka z powiatu bielskiego, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policyjnym patrolem. Mężczyzna był nietrzeźwy-miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. 23-letni pasażer, który z nim jechał, posiadał przy sobie marihuanę. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło w świąteczny poniedziałek w Szczyrku. Tuż przed godziną 22.00 dyżurny szczyrkowskiego komisariatu odebrał zgłoszenie o awanturze wywołanej przez agresywnego domownika. Na miejsce natychmiast został wysłany radiowóz z dzielnicowym i dwuosobowym patrolem. Jednak sprawca awantury oddalił się z domu, zanim na miejsce dojechali policjanci. Według relacji domowników miał być nietrzeźwy.

Mundurowi wyjechali na poszukiwania samochodu BMW, którym odjechał. Po chwili zauważyli pojazd. Jego kierujący na widok oznakowanego radiowozu przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Stróże prawa włączyli policyjne syreny i ruszyli za nim w pogoń. Po niecałym kilometrze pościgu samochód został zatrzymany. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna zachowywał się agresywnie, znieważył policjantów oraz groził im zwolnieniem ze służby.

Stróże prawa obezwładnili go i umieścili w radiowozie. Cała sytuacja nie spodobała się 23-letniemu pasażerowi BMW, który również zrobił się agresywny w stosunku do mundurowych i chciał się oddalić. W jego kieszeni mundurowi znaleźli narkotyki. Obydwaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki w Szczyrku. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy ponad półtora promila alkoholu.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyźni usłyszeli zarzuty. Kierujący BMWpoza jazdą w stanie nietrzeźwości, niezatrzymaniem się do kontroli i ucieczką przed policją odpowie także za znieważenie policjantów. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów. Jego kompan za posiadanie narkotyków może spędzić za kratkami 3 lata. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje niebawem sąd.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.