Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1852

Policjanci zatrzymali złodzieja, który notorycznie kradł elektronarzędzia

Policjanci z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej wraz z ochroną sklepu zatrzymali na gorącym uczynku sklepowego złodzieja, który w jednym z bielskich marketów budowlanych kradł elektronarzędzia. 58-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego od dwóch tygodni kradł markowy sprzęt. Jego łupem padły artykuły wartości blisko 1500 zł.

Wczoraj policjanci z bielskiej trójki wraz z ochroną marketu budowlanego zatrzymali 58-letniego złodzieja, który próbował wynieść ze sklepu markową młoto-wiertarkę wartości prawie 600 złotych. Mężczyzna był w zainteresowaniu kryminalnych z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej, którzy byli w stałym kontakcie ze służbą ochrony sklepu i szukali sprawcy wcześniejszych kradzieży.

58-latek od 14 kwietnia przychodził do sklepu i kradł z niego drogie elektronarzędzia. Na jego nieszczęście jednak pracownicy ochrony zorientowali się, że stały klient, który od prawie dwóch tygodni odwiedza ich sklep, nie za wszystkie artykuły, które zabiera z półek uczciwie płaci. Do sklepu przychodził regularnie wybierając na łup najdroższy sprzęt. Ochroniarze od tamtej pory czekali na kolejne pojawienie się nieuczciwego klienta. Kiedy zjawił się na hali sprzedażowej zawiadomili policję.

Tego dnia również chciał dokonać kradzieży, a za łup obrał sobie drogą młoto-wiertarkę. Tym razem czekali na niego już ochroniarze. Gdy próbował wyjść ze sklepu został ujęty na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, a następnie przekazany policjantom, którzy go zatrzymali.

Z kradzieży 58-latek uczynił sobie źródło dochodu. Sprawą zajęli się kryminalni z trzeciego komisariatu i większość skradzionego mienia udało się odzyskać. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży, za które łącznie grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.